Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Петропавлівський собор

Петропавлівський собор
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Петропавлівський собор

На березі Неви розташована ціла асамблея Петропавлівської фортеці, головною визначною пам'яткою якої є Петропавлівський собор, побудований в період з 1712 по 1733г.г. Проектуванням цієї будови займався італійський архітектор Домінік Трезини, який з'єднав італійський і північний бароко. Окрасою цього собору є позолочений шпиль дзвіниці, на самій вершині якого стоїть фігурка ангела з хрестом. Форма собору схожа на корабель, який йде на захід. Справа в тому, що будівництво тривало під час царювання Петра I, який бажав вирвати Росію з ізоляції.

Досить тривалий час собор виступав в якості кафедрального храму, пізніше він перетворився на архітектурний пам'ятник російської зброї, крім того тут були поховані російські царі. Першим тут поховали Петра I. А в 1998 році в це місце перевезли з Єкатеринбурга останки найбільшого царя Миколи II, його сім'ї та близьких їм людей. Собор доповнили в кінці XIX століття Великокнязівської усипальницею, яка з'єдналася з ним галереєю.

Як зовнішній, так і внутрішній інтер'єр Петропавлівського собору надзвичайно красиві і оригінальні. Яскравим прикрасою тут виступає тріумфальна арка, яка виконана із застосуванням зображень ікон. Висота подкупольного простору практично досягає 20 метрів. Російські художники - іконописці розмістили в цьому соборі 43 ікони. Іконостас з позолотою створили, використовуючи малюнок Д.Трізіні.

Є тут місце, на якому стояв сам імператор. І називається воно царським. Його зовнішній вигляд сам говорить про те, що воно належало для царського поклоніння: піднесений поміст перед вівтарем з використанням оксамитової оббивки малинового кольору.

Один час в 1720 році дзвіницю собору використовували як годинникової вежі, на якій встановили дорогі куранти, куплені Петром Першим в Амстердамі. Жителі могли слухати різні мелодії щоранку, а протягом дня через кожні півгодини. Коли була пожежа (1756 р.) куранти знищились і лише через 20 років на собор помістили новий годинник, які виготовив майстер з Голландії О. Красс.

Сьогодні цей собор називається фортецею Святого Петра, дзвіниця якого так і залишилася найвищим архітектурним міським будовою. Ангел з хрестом і донині символізує порятунок від різних бід фортеці, яка стоїть на березі Неви.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить