Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Унікальний пам'ятник - замок Паланок

Унікальний пам'ятник - замок Паланок
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Унікальний пам'ятник - замок Паланок

Дивовижний історичний пам'ятник 14-17 століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через спорудженого навколо нього, частоколу-паланки, влаштованому в навколишньому будова глибокому рові з водою.

Здалеку, замок можна прийняти за єдину будову, але це тільки на перший погляд. «Паланок» - це разноуровневое будова, рівні якого навіть мають свої назви - Верхній, Середній і Нижній замки, відповідно. Найдавнішим з них вважається замок Верхній, який розташувався на самій вершині гори. Споруду Середнього і Нижнього замків здійснювали у 17-му столітті, і розташували їх на шість і один метр нижче Верхнього. У десятці метрів від Нижнього замку, розташовувалася сторожова вежа, зруйнована на початку 20-го сторіччя. На жаль, її так і не восстаноілі, але збереглася дорога до неї.

Навколо архітектурного комплексу проходять кам'яні стіни, ширина яких місцями перевищує три метри, і глибокий сухий рів, з кількома дерев'яними мостами. Крім цього в околицях замку височать вісім артилеристських бастіонів, які були споруджені в 17-му сторіччі.
Ворота Нижнього замку охороняють додатково ще два бастіони, що прикривають підхід до замку, на випадок ворожої атаки.

Середній замок також знаходиться під охороною чотирьох бастіонів. На території комплексу знаходяться декілька будівель в три поверхи, де розміщувалися гарнізонні казарми, арсенал, кухня, склад, а також лицарський зал.

Верхній замок перебував у розпорядженні безпосередніх власників. Замок вдавав із себе цілий комплекс, що складався з великого палацу, чудових палат для князів, декількох круглих веж і каплиці. На території комплексу є двір, який обрамлений, захищають його будівлями в два-три поверхи. Крім цього замок захищають два бастіони, і розташований на півдні колодязь, глибиною 85 метрів, в якому за переказами було два потайних ходу.

Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить