Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Замок Любарта

Замок Любарта
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Замок Любарта

В українському місті Луцьку коштує красивий замок Любарта, який є його гордістю. Крім того, всі туристи звертають увагу на цю пам'ятку. Його побудували в ХIV столітті під керівництвом литовського князя В. Любарта, який мало того, що одружився з княжною Буше, але і хрестився, отримавши ім'я Дмитро. Крім того, цей замок служив резиденцією князівства.

Сьогодні замок має три назви: замок Любарта, Верхній, Луцький. Це архітектурна будівля, яке сьогодні є древнім українським пам'ятником часів Литовського князівства. Історики луцького замку стверджують, що про нього приято говорити, починаючи з 1340 року. Проте ще з 11 століття було побудовано дерев'яну будівлю, яке після (через два століття) перебудували на замок з каменю. Будували цей замок більше 40 років. Луцький староста Чарторийський збудував у самому замку спеціальний будинок для канцелярії та шляхетних судів. Сьогодні тут розташований художній музей, який є частиною Центрального волинського музею.

Якщо подивитися на креслення самого замку, то можна побачити, що він, виявляється, має форму, схожу на неправильний трикутник. Така форма будови була вимушена, так як по-іншому не дозволяв рельєф тієї місцевості, де будувався замок. У п'ятнадцятому столітті, коли в цьому місті відбувалися військові події, довелося стіни замку пристосувати для того, щоб можна було застосовувати вогнепальну зброю. Щоб зміцнити оборонні стіни замку довелося в деяких місцях збільшити їх висоту, а деякі прорізи просто-напросто замурувати. Всі будова виконали, використовуючи виключно цегла. Для того, щоб можна було мати кращу оборону, вишикували за два-три ряди бійниць.

У самому центрі двору замку була побудована церковця Івана Богослова. У цьому старовинному святому місці поховали не тільки самого будівельника замку (Дмитра Любарта), але і знаменитих князів і єпископів Луцька. Сьогодні тут планується перетворити це місце в великий музей, який не перестане дивувати кожного туриста!


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить