Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Гірські схили Демерджі

Гірські схили Демерджі
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Гірські схили Демерджі

Кримськотатарський переклад Демерджі означає «коваль». Гора, яка була перейменована в цей варіант у другій половині 20-го сторіччя, в середньовіччі називалася «Фуна». Стара назва постійно хочуть повернути. На схилах гори «Демерджі», де знаходиться фортеця, можна спостерігати, як відбувається зміна кольору, немов над нею грає веселка.

Урочище Демерджі відноситься до Кримським горам і знаходиться поблизу міста Алушти, а ще конкретніше навіть маленького селища Лучисте. Саме на честь його і назвали так цю гору, так як це село до закінчення другої світової війни називалося Демерджі. Гірські схили поділяються на Південну і Північну сторони, висота кожної відповідно 1239 метрів і 1356 метрів.

Гірські схили Демерджі покриті незвичайними фігурками з каменю, які більше схожі на різні споруди типу колон або веж, хоча деяким бачаться силуети і тварин, і людей. У сутінках ці фігури набувають незвичайні риси.

Саме тут є заповідна стежка, яка прославилася зйомками фільму «Кавказька полонянка».

Гірські схили наповнені більше 4 мільйонів кубометрів брил. Інтерес у науки викликають величезні валуни і галька. Загадкові породи тут дуже древні, самі старі 1100000000 років. По суті, це місце зберігає історичні таємниці Криму.

По сьогоднішній день на Демерджи збереглися уламки древньої фортеці Фуни. Це місце перетворили на історичний пам'ятник. У самого підніжжя гори на скелях і стоїть фортеця Фуна. А зовсім неподалік від селища Променистого знаходиться археологічний та архітектурний пам'ятник «Зміцнення Фуна». Фортеця була побудована в 1384 році, хоча це неточні дані. Це стало справжнім притулком для князівства Фоедоро під час військових дій. Розмір кріпосного споруди - 9106 метрів з півночі на південь і 56 метрів із заходу на схід.


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить