Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Познань - історія Польщі, застигла в камені

Познань - історія Польщі, застигла в камені
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Познань - історія Польщі, застигла в камені

Історія Познані бере свій відлік з 10-13 століть. Як вдалося визначити археологам, саме в той період на місці сучасного міста існували два поселення, одне з яких було християнським, а друге називалося "Старе Място" (Старе місто). Коли ці дві місцевості об'єдналися, в 13 столітті утворилося міське поселення, через яке проходили головні торгові шляхи, що з'єднують різні країни. На переконання вчених-етнографів назва Познань відбулася від старопольського імені Пізнаний.

Але легенда розповідає зовсім іншу історію. Як то зустрілися троє легендарних витязів - Чех, Лех і Рус там, де відбувається злиття річок Варти та Цибін. Славні витязі довго не бачилися і при зустрічі з радістю вигукнули «Пізнай!» На честь цієї зустрічі і було вирішено побудувати місто з назвою Познань на тому самому місці.

Місто займає ключове значення у польській державі з самого свого початку і до сьогоднішніх днів. За свою бутність Познаньское князівство перебачив не самих правителів. Один час вона перебувала під владою Пруссії, після Німеччини. І тільки в 1919 році Познань відійшла назад до польської держави.

Сьогодні Познань один з найбільших міст Польщі з широко розвиненою промисловістю. Тут випускаються різні товари народного споживання, працює машинобудівне виробництво, є своя академія медицини та університет, музеї та театри. Аеропорт приймає міжнародні рейси, а щорічні Познанського ярмарку стали вже звичними для всіх поляків і гостей міста.

Завдяки торгівлі Познань придбала таке значення в державі. Раніше всі торгові операції здійснювалися на території Старого ринку. Це місце по своїх розмірах і значимості може посперечатися з ринками Кракова чи Вроцлава. Кожна людина, що входить в місто через міські ворота міг з легкістю потрапити на Познанський ринок, оскільки всі вулиці від міських воріт вели в цю точку.

Головною визначною пам'яткою Познані є ратуша, яка перекладається з польської мови як «будинок рад». Сама по собі ратуша не особливо примітна, але прибудована вежа надала їй зовсім інший вигляд. І тепер ратуша разом з вежею уособлює незалежність Познані і є символом міста. У місті достатньо місць, які зацікавлять туристів.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить