Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Гребля Гувера - шедевр, зведений на століття

Гребля Гувера - шедевр, зведений на століття
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Гребля Гувера - шедевр, зведений на століття

В ряду найбільших споруджень Америки можна виділити одне, найбільш грандіозний - гребля Гувера - найбільша гідроелектростанція країни. Гребля станції височить вище рівня річки Колорадо на 221 метр. Станцію звели між штатами Невада і Арізона.

Будівництво греблі на кордоні цих двох штатів задумав міністр торгівлі Герберт Гувер для постачання водою районів Південної Каліфорнії. У 1922 році був розроблений план будівництва греблі, яка повинна була перекрити річку Колорадо, а вже в 1928 році план зведення гідроелектростанції затвердив президент країни Калвін Кулідж. У початковому плані місцем будівництва був вибраний каньйон Боулдера. Через рік президентом США обрали Герберта Гувера, якому довелося детальніше вивчати будівництво греблі. Після багатьох консультацій було прийнято рішення про будівництво греблі в Чорному Каньйоні. У 1947 році президентом країни Труменом було затверджено назву греблі на честь Гувера.

У нинішній час гребля Гувера - одне з найбільш популярних місць, який відвідують мільйони туристів з самих різних країн планети. Оглядовий майданчик дозволяє насолодитися чудовим видом найбільшого в США штучного озера Мід. Цей штучний водойму вміщує близько десяти трильйонів галонів води річки Колорадо. На горах, які щільним кільцем оточують водну гладь озера, можна побачити позначку найвищого рівня води, яку зробили в 1983 році. Високий рівень води в той рік пояснювався рекордною кількістю дощів, що випали на заході США, які були викликані природним явищем Ель-Ніньо (значні перепади температури поверхні Тихого океану, що впливають на клімат прибережної частини).

Цікавий факт - процес затвердіння залізобетонного будови триває. Такий інженерний задум можна сміливо назвати геніальним, адже з кожним роком конструкція греблі стає все міцніше. За прогнозами вчених це унікальна споруда може простояти ще десятки тисяч років.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить