Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Неприступна фортеця - Крак де Шевальє

Неприступна фортеця - Крак де Шевальє
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Неприступна фортеця - Крак де Шевальє

З часів епохи середньовіччя в Сирії варто неприступна фортеця - Крак де Шевальє. Вона відрізняється тим, що служила в якості оборонного замку для лицарського ордену госпітальєрів і до сьогоднішнього часу відмінно збереглася. Теплі природні умови сирійської пустелі відмінно зберегли не тільки загальний план фортеці, а й міцні стіни хитромудрого споруди.

Неприступний замок Крак де Шевальє споруджений був на найвищій точці пагорба в другій половині дванадцятого століття. Саме таке розташування зробило цю фортецю захистом від нападів ворогів. Цей замок, окрім цього, вже тисячі років зберігає свою специфіку архітектурних будівель.

Центральна частина замку оточена двома стінами у формі кілець і башт. Крім того, перед стіною виритий глибокий рів, тому противникам важко було проникнути у фортецю. Різниця у висоті внутрішніх і зовнішніх стін дозволяла лицарям не допускати мусульман до замку. Нападників було легко атакувати на підступах до фортеці і добити поранених.

Хитрі госпітальєри так побудували замок, що південна і північна сторони були однакові по нахилу. Похила кам'яна платформа служила обманним трюком для ворогів. Коли нападники бачили підйом на стіну, що здавався зручним і безперешкодним, вони кидалися до нього, проте тут же розуміли, що через слизькій поверхні по ній просто неможливо було піднятися. Крім того, як тільки нападники намагалися піднятися по такому схилу, госпітальєри відразу реагували на таку поведінку розплавленої смолою і киданням великих каменів.

Ще одними «сюрпризами» цієї фортеці служив розвідний міст, вузький хід у глибину замку з гратами з заліза, різними ходами, які допомагали без всяких перешкод відправляти гінців по різноманітним завданням, а також кидати в нападників стріли з вогню.

Майже 200 років госпітальєри, захищаючи християнську віру, доводили мусульманським нападаючим, як добре, що Крак де Шевальє побудований саме так високо. Всередині фортеці було не менше продумано. Каплиця, красивий банкетний зал, велика стайня, досить зручні й затишні келії для кожного. Але прийшов час, і християни залишили Святу Землю, в тому числі і цю фортецю. Боротьба з мусульманами припинилася в 1271 році і після невеликої облоги фортеця була передана в їх руки.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить