Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Бердянська коса - перлина для туристів

Бердянська коса - перлина для туристів
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Бердянська коса - перлина для туристів

Протягом 20 км в самому Азовському морі природа залишила дивовижний витвір, яке вважається півостровом, - Бердянська коса.

Під істину - Бердянська коса - це перлина Приазов'я. Їй немає рівних по різноманіттю і скарбам природних ресурсів. З'єднання сонця, тепла, лікувальних грязьових пляжів все більше приваблює людей для відпочинку і підкріплення здоров'я. Сприятлива атмосфера створена в результаті з'єднання степового і морського повітря.

З 27 малих і великих кіс Азовське море виділяє найбільшу - Бердянську. Вона відноситься до заповідної зони, ширина сягає двох кілометрів в кінцевій частині, а довжина - 23 км. Документально підтверджено, що Бердянська коса служить природним бар'єром, який захищає затоку від вітрів, а це в свою чергу послужило для правильного місця при будівництві в 1827 році торгового порту і самого міста Бердянська. Нинішні пляжні місця відрізняються чистотою і чудовою природою.

За легендами один затонулий корабель багатого хана, який намагався вивезти награбоване золото, віддає скарби золотистим і чистим піском на узбережжі. Форма Бердянської коси схожа на черепашку, а сама будова в геологічному відношенні дивує різноманітністю порід (22 шару): пісок, глина, каолін, мул, мергель. Згідно з дослідженнями вчених Бердянська коса утворилася в результаті об'єднання природних процесів: річкових потоків, які розмивають морські береги, хвилі, вітри, які дмуть з Сходу, морські течії.

Існує кілька версій назви «Бердянської коса». Одна з них свідчить, що річка Берда намила в морські води пісок і утворила піщану косу. Згідно з другою, вона отримала таку назву через річки Бердінкі (до 1841 вона називалася Бердинських). Ще до появи міста і порту тут оселилися козаки, які займалися видобутком солі і ловлею риби. На початку дев'ятнадцятого століття на Бердянській косі з'явився селище рибалок, який існує і нині.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить