Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Тибетський буддистський монастир - Кей-Гомпа

Тибетський буддистський монастир - Кей-Гомпа
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Тибетський буддистський монастир - Кей-Гомпа

В Індії на красивій гірській вершині висотою 4166 м над морським рівнем знаходиться тибетський буддистський монастир Кей-Гомпа. Біля нього в долині Хімачал-Прадеш протікає річка Спіті. У цьому старому монастирі навчаються Лами. Величезний релігійний центр збирає постійно близько трьохсот осіб, які отримують відповідну освіту.

В одинадцятому столітті Дромтон заснував Кей-Гомпа. Відомий вчитель Атиши особисто навчав Дромтона. Хоч і вважається, що цей монастир має тисячолітню історію, але фактично ніким не було це доведено. Однак у 2000 році відзначалося тисячоліття цього тибетського монастиря. На це свято було запрошено особливий гість - Далай-лама.

Досить часто на монастир нападали, особливо монголи. У сімнадцятому столітті, коли там царював П'ятий Далай-лама, був здійснений черговий монгольський набіг. У 1840-х роках Кей-Гомпа був сильно зруйнований через великої пожежі, а в 1975 році через найсильнішого землетрусу монастирське спорудження ще більш було піддано діям руйнування.

Через постійні грабіжницьких нападів на цей тибетський монастир довелося часто проводити реконструкційні роботи, тому сама будова піддалося значним змінам у самій структурі. Сьогодні Кей-Гомпа більше схожий на захисний форт, ніж на монастир. Релігійний навчальний центр для Лам об'єднує всіх бажаючих для хорошого проведення часу в піснях, танцях, іграх на музичних духових інструментах.

Китай поступово справив свій вплив на це чернече архітектурна будівля, що в результаті призвело до процвітання самої архітектури даного виду. Через постійні напади довелося будувати не один храм, які розташувалися, немов сходинки (один на одному). Зовнішній вигляд монастиря вражає, проте внутрішні приміщення говорять про великі незручності: вузькі двері і коридори, маленькі і низькі молитовні кімнатки, незручні сходи, погане освітлення - це не всі недоліки сучасного старовинного тибетського монастиря Кей-Гомпа.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить