Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Кижі - дерев'яне диво Росії

Кижі - дерев'яне диво Росії
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Кижі - дерев'яне диво Росії

Кижі - це воістину музей під відкритим небом. Вони є унікальним історичним та природним об'єктом культурної спадщини і центром дерев'яного зодчества Росії. Влітку дістатися до музею досить просто - з Петрозаводська регулярно вирушають теплоходи, часто на острів ходить катер із села Велика губа. Взимку ж у Кіжи можна дістатися лише вертольотом.

Назва «Кіжи» бере від древнекарельского слова «кіжат» - ігрища. У стародавні часи тут збиралися люди з навколишніх островів для проведення культових обрядів.

Кижі це невеликий острів, загублений в Онезьке озеро, де багато пам'ятників дерев'яного зодчества Давньої Русі. Перші відомості, зазначені в літописах, про розміщення селища і церков на острові Кіжи дійшли до нас з XV століття. У 1714 році жителі побудували Преображенську церкву, яку прикрашають двадцять дві глави. У 1764 році поряд збудували Покровську церкву. Наявність стрункої дзвіниці надає всьому комплексу завершеність.

Війни і революції минулого століття завдали чималої шкоди пам'яткам, повністю був знищений Кіжскій цвинтар, але пізніше все було відтворено в первозданному вигляді.

На офіційному рівні Кіжскій музей-заповідник був утворений в 1960 році. До складу об'єктів, що охороняються законом, крім унікального комплексу, входить безліч природних пам'яток, архітектурних ландшафтів острова та його околиць. Острів цікавить археологів - там часто ведуться розкопки, виявлені культові комплекси та залишки поселень, які є свідченням заселення цих земель з давніх часів.

У 1990 році унікальні споруди Кіжей включили до переліку пам'яток Всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО.

Близько Кіжей розташувалося безліч островів з непрохідними болотами, річками, незайманою природою суворого російської Півночі.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить