Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Бенгальська затока

Бенгальська затока
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Бенгальська затока

У Бенгальська затока Індійського океану впадають три великих ріки Азії - Ганг, Брахмапутра та Мегхна. Ці могутні ріки утворили одну найбільших заплавних долин в світі, тисячами рукавів і проток пробиваючись до моря по території Бангладеш.

Ця країна оточена з усіх боків Індією. Дакка столиця Бангладеш знаходиться вище рівня моря всього лише на вісім метрів. Під час сезону дощів і мусонів вода заливає майже все місто і більшу частину території.

На півночі країни беруть початок Гімалаї - якраз там високо в горах починаються ці повноводні ріки. Істок Брахмапутри знаходиться в Тибеті, перш ніж дістатися до затоки, річка долає шлях довжиною в 2890 кілометрів, опускаючись з висоти 5000 метрів. Довго в'ється Ганг по території Індії, перш ніж розчинитися в незліченних рукавах Бенгальської затоки. Мегхна, не дивлячись на те, що поступається двом річкам за протяжністю, але може викликати серйозні руйнування при значному підйомі рівня води.

Жителі Бангладеш побудували близько чотирьох тисяч кілометрів Дамбова споруд, але спроби втихомирити норовливі річки, в основному, марні. Початок танення снігу в горах і сезонних дощів значно підвищують рівень річок, і вони заливають водою п'яту частину країни, несучи в океан величезні пласти грунту. Вода не тільки знищує родючий шар, а й заново його відтворює. Щороку річки приносять близько двох більйонів тонн цінного мулу. У результаті повеней збільшуються запаси риби в Бенгальській затоці.

У країні постійно розробляються плани щодо запобігання згубних повеней. Проте витрати дуже великі для бюджету не дуже багатої країни. Багато вчених сумніваються в необхідності спорудження нових дамб і гребель - можливо зусилля виявляться марними в період повені і можуть завдати додаткової шкоди, змінивши русла цих могутніх річок.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить