Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Таллінн - середньовічна Європа поруч з вами

Таллінн - середньовічна Європа поруч з вами
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Таллінн - середньовічна Європа поруч з вами

Старовинне місто Таллінн є столицею прибалтійської держави Естонії. Розташований на березі Фінської затоки, він одночасно служить одним з найбільших портів Північної Європи. У невеликому і затишному містечку проживає близько 400000 жителів, але серед них корінних естонців налічується менше половини. Всі періоди історії цього європейського міста відбилися в його пам'ятках, яких у місті велика кількість.
Естонія входить до ЄС, але серед всіх учасників цієї спільноти тільки в Таллінні склалася ситуація, коли тридцять відсотків його жителів не мають естонського громадянства. Це викликано жорсткою політикою, якої дотримується керівництво Естонії щодо надання громадянства людям, тривалий час проживають на території країни.

Історія виникнення Талліна починається в дванадцятому столітті, коли на місці міста утворилося перше поселення - Коливань, що служило одночасно фортецею. Саме про нього розповідає у своєму звіті Аль-Ідрісі, знаменитий арабський мандрівник. У часи, коли Коливань перебувала під правлінням датського короля, місту дали нове ім'я - Ревель. Під цим ім'ям він надалі згадується в історичних хроніках. Пізніше Ревель перейшов у володіння Лівонського ордену. Протягом ста років, починаючи з середини п'ятнадцятого століття, Ревель входить до Ганзейського союзу і набуває свій впізнаваний архітектурний вигляд, зміцнюється економічно. Велику користь місту принесло знаходження його під рукою шведської корони. На цей період припадає промисловий і культурний розквіт Ревеля. З'являються нові мануфактури й заводи, друкарні. Відкриваються перші школи та інші навчальні заклади, організовані за європейським прикладом.

До складу Російської імперії Ревель увійшов в 1710 році, як військова здобич Росії, після закінчення семирічної війни з Швецією. У такому стані він пробув аж до 1918 року, коли Естонія отримала незалежність. Через рік Ревель був перейменований в Таллінн. Незалежність Естонії протривала до 1940, а після цього Естонія знову увійшла до складу вже Радянської Росії, де й перебувала до 1991 року.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить