Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Тула - місто-воїн, що носить споконвічний російський дух

Тула - місто-воїн, що носить споконвічний російський дух
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Тула - місто-воїн, що носить споконвічний російський дух

Старовинна і знаменита Тула, центр збройового мистецтва Росії розташовується всього в двохстах кілометрах від білокам'яної столиці Росії, будучи одночасно і центром Тульської області. Однією з головних визначних пам'яток цього древнього міста є його Кремль. Історичний пам'ятник знаходиться в хорошому стані і служить прикладом фортифікаційної архітектури початкового періоду Русі.

За словами вчених істориків, які беруть до уваги Никоновскую літопис, освіта Тули можна віднести до 1146. Розташовувалася вона в той час на річці Упа, яка є притокою Оки. Сама назва, як вважають історики, походить від старослов'янського слова, що означало важкодоступне і таємне місце.

Тула, на момент свого виникнення, повинна була служити форпостом на південних кордонах Московського царства. Саме з тих часів Тула стала не тільки містом військової слави Росії, але і загальновизнаним збройовим центром, звідки виходили самі знамениті зразки російської зброї.

Якщо на Русі, так, напевно, і не тільки тут, міста утворювалися з появи дрібного поселення, яке після розросталося, то з Тулою все відбувалося навпаки. Спочатку був побудований Кремль, на той момент він був весь зроблений з дерева, і після вже навколо цієї фортифікаційної споруди початок утворюватися поселення. У Кремлі розташовувалися п'ять полків, покликаних захищати кордони молодого Московської держави.

У 1514 році почалося будівництво кам'яного Кремля. За весь період існування Тульського Кремля, ворожа нога жодного разу вступила на його територію.

Доля Тули змінилася докорінно в середині сімнадцятого століття, коли до Московського царства приєдналася Україна. Межі пересунулися далеко на південь, і значення Тули, як оборонного міста, зійшло нанівець. Але розвиток збройового справи, перетворило Тулу в знамените місто, де був зібраний весь цвіт майстрів зброярів, що створювали найвідоміші марки славного російської зброї.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить