Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Чому у Пентагону п'ять кутів?

Чому у Пентагону п'ять кутів?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Чому у Пентагону п'ять кутів?

Міністерство оборони Сполучених штатів Америки розташовується в одній будівлі, що має форму п'ятикутника. У перекладі з грецької мови слово "pentagonon" - це п'ятикутник.

У 1941 році Міністерство оборони США мало величезний штат співробітників, який вже не поміщався у відведених для нього будівлях. Тому постало питання про будівництво нової будівлі. 28 липня цього року конгрес розглянув представлений проект нової будівлі і схвалив його, а вже 2 вересня Франклін Рузвельт, був тоді президентом Америки, підписав дозвіл на будівництво нової штаб-квартири в Арлінгтоні. Спочатку під її будівництво виділили ділянку, який розташовувався поблизу п'яти доріг, дві з них перетиналися під кутом, рівним куту правильного п'ятикутника. Саме таке розташування доріг і призвело до того, що майбутнє будівлю згодом прийняло форму п'ятикутника.

При проектуванні було завдання максимально знизити висоту возводимой конструкції і максимально збільшити місткість будівлі. Крім цього було потрібно обмежитися мінімальним використанням металевих конструкцій, оскільки сталь була потрібна для військової промисловості. У проекті все влаштовувало всіх зацікавлених осіб, але місце під будівництво довелося змінити. Президент порахував, що майбутнє будова, що має величезні розміри, зіпсує вид на місто, що відкривається з Арлінгтонському цвинтарі. Тут прийнято ховати американських солдатів, які брали участь у війнах, президентів країни, астронавтів і голів Верховного суду. У зв'язку з цим будівництво перенесли вниз за течією річки Потомак на один кілометр. Весь термін будівництва зайняв всього шістнадцять місяців, і в січні 1943 року міністерство вже мало в своєму розпорядженні своїм новим будинком під назвою Пентагон.

В даний час Пентагон є одним з найбільших офісних будівель в світі. Його висота складає всього 23,5 м, а от периметр доходить до 1405 м. Зручне планування дозволяє за сім хвилин дістатися до потрібного кабінету. В результаті атаки 2001 року, досконалої на Пентагон, з'ясувалося, що вся конструкція будівлі та її архітектурне рішення, сприяє з мінімальними втратами перенести будь-яке зіткнення і пожежа. Пентагон є не тільки самим впізнанним будівлею, а й самим стійким до руйнувань.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить