Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Виборг - місто, що говорить на чотирьох мовах

Виборг - місто, що говорить на чотирьох мовах
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Виборг - місто, що говорить на чотирьох мовах

Старовинне місто Виборг розташувався на Карельському перешийку, на березі Балтійського затоки. Всього сто кілометрів відділяють містечко від Санкт-Петербурга. Це найкрасивіший зі збережених до наших днів древніх міст Ленінградської області, який зберіг свій майже первозданний вигляд і колорит.

Місто розкинулося на кількох острівцях і одному півострові, які рясніють зручними для стоянки кораблів, бухтами. На сьогоднішній день він є великим транспортним вузлом Росії, через який проходять дороги та водні шляхи в Карелію і Фінляндію. Виборг відстоїть від кордонів Фінляндії всього в тридцяти кілометрах, можливо, тому тут у великій кількості присутній скандинавський тип обличчя.

Тут всі комерційні організації та підприємства (ресторани і бари, готелі і магазини, і інші) мають вивіски з подвійною назвою - російським і фінським. Після того, як країни Балтії здобули незалежність, Виборг залишився єдиним містом, що має суто західний вигляд. Незважаючи на те, що за радянських часів у місті було побудовано чимало типових одноманітних будинків, званих у народі «хрущовками», центр Виборга і раніше радує унікальними історичними пам'ятниками західноєвропейської архітектури, що залучають у місто чимало туристів.

Згідно зі статистикою, у Виборзі один з п'яти його жителів цілком стерпно може розмовляти фінською мовою. Але крім цього жителі міста кажуть російською, німецькою та шведською мовами, причиною цього служать коріння історії міста, що йдуть глибоко в минулі століття.

Російський історик Татищев, визначаючи історію виникнення Виборга, посилався на Иоакимовскую літопис (яка на сьогоднішній день не знайдено) і стверджував, що саме новгородські слов'яни заснували місто в дев'ятому столітті. Однак сучасні дослідники та вчені вважають, що коріння міста знаходяться в Швеції. З достовірністю можна сказати, що ще задовго до шведів, в цьому районі жили предки карельських племен.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить