Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Афінський Акрополь

Афінський Акрополь
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Афінський Акрополь

Однією з головних визначних пам'яток Греції є Афінський Акрополь. Це об'єкт світової культури і важливий історичний пам'ятник. Акрополей в Греції багато, але Афінський - найвідоміший і відвідуваний туристами. Дивитися на Акрополь найкраще взимку або навесні. У перекладі з грецької мови Акрополь - «верхнє місто».

Пагорб, на якому розташувався Акрополь називають «Священна скеля» і являє собою плато, на якому і знаходиться сам акрополь. Його висота 25 метрів і ширина приблизно 15. У 5 столітті до н.е. Акрополь побудували на честь, шанованої греками, богині Афіни. Будівництво Акрополя велося протягом майже десяти років у середині першого тисячоліття до н.е. Сама будова зводилося з військовими цілями.

Акрополь в Афінах має ще й іншу назву - «Кекроп» або «Кекропс». Ця назва була дана місту на честь першого правителя Афін. Сам храм богині Афіни носить назву «Парфенон». Пізніше, коли сам Акрополь вже був зруйнований, на його місці греки звели храм Ерехтейон і храм Ніки. Перший з храмів був споруджений для вчинення ритуально-релігійних обрядів. Всі історичні пам'ятники на Акрополі розповідають про давньогрецької історії та культурі.

На думку істориків, перші поселенці з'явилися на Афінському Акрополі в період неоліту. Вперше археологічні дослідження цих місць проводилися в 1835-37 роках, і лише в кінці дев'ятнадцятого сторіччя розкопки продовжив Панагіотіс Каввадіас. Пам'ятники Акрополя суттєво постраждали від забрудненого навколишнього середовища, і в 1975 році уряд Греції прийняв рішення відновлювати Акрополь. Але так як реставраційні роботи проводилися дуже повільно, багато пам'ятників історії та культури Стародавньої Греції в 2007 році перенесли на територію недавно побудованого музею Акрополя.

Вплив часу і стихійні лиха змусили перенести пам'ятники Акрополя, але їм не вдалося встояти перед звичайним злодійством з боку людей. Лорд Елджін, колишній послом у Константинополі, досить багато історичних артефактів і безцінних експонатів, просто вкрав і продав Британському музею, отримавши за це варварство 35 тисяч фунтів.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить