Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Чи існував насправді замок Ельсінор?

Чи існував насправді замок Ельсінор?
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Чи існував насправді замок Ельсінор?

Колись вселяли трепет в душі потрапляли сюди моряків, могутня і грізна фортеця Кронборг, стала відомою не завдяки своїм гармат і неприступним стінам, а завдяки легендарним героям - принцу Гамлету, і лицареві Хольгеру датчанин.

Розташований цей величний форт в найвужчому місці протоки Ересунн, що розділяє Данію і Швецію. Від 1425 року по 1857, всім іноземним кораблям, пропливає там, було наказано причалювати і платити данину, а збори ці прямо відправлялися в королівську скарбницю. Гарантом точної і своєчасної оплати були величезні гармати з бронзи.

Тим не менш, прославився цей куточок завдяки, як уже говорилося, двом персонажам.

Перший - герой п'єси Шекспіра, принц данський - Гамлет. Дійство п'єси відбувалося в Кронборг, однак автором це місце іменується як Ельсінор. А справа в тому, що це англійський варіант назви містечка Хельсингер, який розташовується біля стін Кронборгского замку.
Інший персонаж - Хольгер Датчанин, один з дванадцяти паладинів імператора Карла Великого. Так само як і англійське додання про короля Артура, легенда про цього славного лицаря свідчить, що його смерть всього лише ілюзія і насправді він спить, готовий стати на захист своєї батьківщини на годину найважчих для неї випробувань.

У 1420 Еріком VII королем Данії, Швеції та Норвегії була побудована фортеця Кроген в районі краю мису і прибережного містечка Ельсінор, яка мала захищати протоку Ересунн.

У період з 1574 -1585 роки, за бажанням короля Фредеріка II, фортеця була перебудована. Знову вона була зведена в самому передовому на ті часи стилі архітектури - голландському ренесанс. Новий замок був перейменований в Кронборг. У цьому замку, провів свій медовий місяць майбутній кроль Англії Яків I, тільки що вигідно женівшейся на датської принцесі Анні, дочки Фредеріка II. Найімовірніше саме з цієї причини, найголовнішою датської пам'яткою в Англії порахували саме цей замок, і швидше за все саме тому воно було вибрано геніальним Шекспіром, в якості місця, де розгорталися дія його трагедії.

Сьогодні в замку можна знайти морський музей, але туди й донині приїжджають люди, що б просто погуляти по цьому затишному портовому місту. І ось вже протягом 180 років у внутрішньому дворі замку Кронборг грають «Гамлета».


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить