Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Таємниця Шартра

Таємниця Шартра
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Таємниця Шартра

Собор Нотр-Дам в північному французькому містечку Шартр вражає уяву всіх, хто коли-небудь його бачив. Протягом століть собор зберігає свою загадку. Небагато знайдеться людей, які залишилися байдужими до краси споруди, або хто не відчув особливу атмосферу, що панує в цьому величному споруді.

Нотр-Дам зберігає чимало таємниць, які зафіксовані в його вітражах, історії, архітектурі. І через майже тисячоліття собор вражає своєю потужністю і парафіян, і істориків з архітекторами, які всі не можуть зрозуміти його загадку.

Початок будівництва собору можна віднести до 1194, проте місце, на якому почали зводити будівлю, і до цього вважалася святим. До виникнення християнства у Шартрі на цьому місці існував дольмен, споруджений з декількох великих кам'яних плит. Вхідний до дольмен людина отримувала силу і нове життя, що виходить із надр Землі. Пізніше територію, на якій розташовувався дольмен, могильник і колодязь при ньому стали почитати, як священне місце. Потім вже друїдами була відкрита в Шартрі школа, для передачі своїх знань і досвід іншим. Одного разу на них зійшло пророцтво, і вони зробили з дерева зображення жінки з немовлям, яку нарекли «Діва під землею». У 3 столітті статую виявили християни і стали їй поклонятися, називаючи її Чорної Дівою, оскільки вона дійсно за довгі століття придбала чорний колір. І вже багато років потому, на цьому священному місці побудували першу церкву, присвячену Діві Марії.

Як розповідають легенди, досвід зведення споруд, подібних Нотр-Дам, до Європи прийшов разом з першими лицарями-тапмліерамі, і через шість років після їх повернення з сходу, почалося будівництво собору. Собор будувався тридцять років, і багато майстрів доклали свої вмілі руки та розумні голови до зведення цього монументальної споруди. Відвідали собор люди, кажуть, він звеличує дух, перетворюючи внутрішню сутність людей.


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить