Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Таємниця Шартра

Таємниця Шартра
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Таємниця Шартра

Собор Нотр-Дам в північному французькому містечку Шартр вражає уяву всіх, хто коли-небудь його бачив. Протягом століть собор зберігає свою загадку. Небагато знайдеться людей, які залишилися байдужими до краси споруди, або хто не відчув особливу атмосферу, що панує в цьому величному споруді.

Нотр-Дам зберігає чимало таємниць, які зафіксовані в його вітражах, історії, архітектурі. І через майже тисячоліття собор вражає своєю потужністю і парафіян, і істориків з архітекторами, які всі не можуть зрозуміти його загадку.

Початок будівництва собору можна віднести до 1194, проте місце, на якому почали зводити будівлю, і до цього вважалася святим. До виникнення християнства у Шартрі на цьому місці існував дольмен, споруджений з декількох великих кам'яних плит. Вхідний до дольмен людина отримувала силу і нове життя, що виходить із надр Землі. Пізніше територію, на якій розташовувався дольмен, могильник і колодязь при ньому стали почитати, як священне місце. Потім вже друїдами була відкрита в Шартрі школа, для передачі своїх знань і досвід іншим. Одного разу на них зійшло пророцтво, і вони зробили з дерева зображення жінки з немовлям, яку нарекли «Діва під землею». У 3 столітті статую виявили християни і стали їй поклонятися, називаючи її Чорної Дівою, оскільки вона дійсно за довгі століття придбала чорний колір. І вже багато років потому, на цьому священному місці побудували першу церкву, присвячену Діві Марії.

Як розповідають легенди, досвід зведення споруд, подібних Нотр-Дам, до Європи прийшов разом з першими лицарями-тапмліерамі, і через шість років після їх повернення з сходу, почалося будівництво собору. Собор будувався тридцять років, і багато майстрів доклали свої вмілі руки та розумні голови до зведення цього монументальної споруди. Відвідали собор люди, кажуть, він звеличує дух, перетворюючи внутрішню сутність людей.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить