Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Чому Покровський собор називають храмом Василя Блаженного?

Чому Покровський собор називають храмом Василя Блаженного?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Чому Покровський собор називають храмом Василя Блаженного?

Багатьом людям відомо, що храм Василя Блаженного побудований в Москві. Але до шістнадцятого століття на місці цього храму знаходилася будівля церковці святої Трійці, біля якої був цвинтар. Саме тут пройшло поховання блаженного Василя.

Після переможного бою росіян з ханством Казанським цар Іван Грозний наказав спорудити замість старої церковці новий прекрасний собор. Будівництвом цього храму займалися відомі російські зодчі Пісникує і Барма протягом шести років з 1555 по 1561. Ці архітектори побудували в пам'ять про загиблих в тому військовому дії величний монумент, який став нагадуванням для людей про ці події.

Побудований собор отримав назву «Покрова на рові», сенс якого розкривається у двох складових цього слова. Перша пов'язана з святкуванням Покрови Богородиці. Ця легенда про те, що під час битви Богородиця покрила військо і таким чином врятувала його від розгрому. Друга розкриває той сенс, що сам собор побудований на місці рову. Ця місцевість була дуже незвичайна, вона піднімалася на пологому обриві над Москвою - річкою, а рів, який розташовувався поруч, служив захистом кремлівської стіни.

Собор Покрова являв собою об'єднання дев'яти, різноманітних за своєю величиною, церков, в центральній частині яких знаходилася одна головна. За рішенням царя в 1588 році була споруджена прямо поруч з цим храмом ще одне церква святого Василя. Але людям не було відомо, чому була приєднана ця церква, тому вони вирішили, що її побудували на честь Василя Блаженного, тому з того часу так і стали називати в народі Покровський собор храмом Василя Блаженного. Так самі люди перейменували офіційна назва храму Покрова на собор Василя Блаженного.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить