Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Що старіше Цар-гармата або Цар-дзвін?

Що старіше Цар-гармата або Цар-дзвін?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Що старіше Цар-гармата або Цар-дзвін?

Московський Кремль знаменитий, крім усього іншого, Цар-дзвоном і Цар-гарматою. Більшість туристів прагнуть швидше їх побачити, нерідко задаються питанням, хто з них старше?

Цар-гармата народилася не на багато раніше свого напарника по виставці. Вона була відлита в 1586 році Андрієм Чоховим - російським майстром ливарного справи. Знаряддя відноситься до дробовика, оскільки призначене стріляти різними дрібними предметами у вигляді каменів, кам'яної картечі, шматків заліза. Причина виготовлення гармати була в обороні Кремля, але з неї не було абсолютно ні єдиного пострілу, за всю її історію існування. Гармата залишилася всього лише пам'ятником ливарного мистецтва російських майстрів шістнадцятого століття. Важить це ціна близько 40 тонн, довжина досягає 5,34 м. Калібр знаряддя - 89 см. Зовні гармата прикрашена барельєфами, серед яких зображення царя - сам Іван Федорович верхи на скакуні. Розташовані поряд з гарматою ядра, не мають до неї ніякого відношення.

Цар-дзвін виготовлений майстрами-ливарниками Моторину (батьком і сином) у 1733-35 роках. Матеріал дзвони - бронза, його вага досягає більше 200 тонн, при висоті в 6,14 м і діаметрі в 6,6 м. В один з московських пожеж, які в ті часи в Москві траплялися досить часто, дзвін так розжарився, що по ньому пішла тріщина, в результаті якої від нього відколовся шматочок вагою більше десяти тонн. З тих пір дзвону судилося лежати на землі, так і не випробувавши свій «голос». Тільки до середини дев'ятнадцятого століття Цар-дзвін поставили на постамент радом з дзвіницею Івана Великого, де він стоїть і понині. У нинішнього «велетня» малися його попередники, так би мовити його батько, і дід. Перший відлили на початку сімнадцятого століття, згідно з наказом Бориса Годунова. Другий - в 1654 році. Його вага склала близько 130 тонн, однак внаслідок пожежі він впав з висоти і розбився в 1701 році. Залишки металу цього дзвони використовувалися для відливання останнього Цар-дзвона.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить