Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Коли дзвонив Цар-Дзвін?

Коли дзвонив Цар-Дзвін?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Коли дзвонив Цар-Дзвін?

Всі хто відвідував, коли-небудь Московський Кремль, задавався цим питанням. Звичайно, неймовірно важко уявити як ця махина, а вага Цар-дзвона становить більше двохсот тонн, могла висіти в повітрі. До порівняння - одні з найбільших дзвонів знаходяться в Китаї і важать близько п'ятдесяти тонн. У Європі ж найбільший дзвін важить всього шістнадцять тонн.

У 1730 році, коли було прийнято рішення відливати новий, дзвін-гігант, при цьому з 1599 року, була виготовлено всього три дзвони величезних розмірів, але всі їх спіткала сумна доля, так як всі вони падали і розбивалися при пожежах. І ось відлити гігантський дзвін, взялися дзвонові майстри з артилерійського відомства Іван і Михайло Моторин.

Підготовка до цієї події тривала майже рік. І тільки після цього, приступили до лиття. Під час роботи, трапилося нещастя - захворів і помер один з взялися за справу майстрів. Але робота не зупинилася, її продовжили залишився майстер, син покійного Михайло і його помічники. Роботи з лиття дзвони проводилися біля підніжжя кремлівського пагорбу. Після закінчення роботи, перед майстрами встала проблема - вони не знали як витягнути таку гігантську штуковину з ливарної ями. Зведення лісів і споруд для підняття дзвону тривало цілих 2 роки. І ось дзвін було піднято на рівень самого пагорба, радості не було кінця, адже найбільші труднощі залишилися у минулому, тепер потрібно було тільки зробити настил, по якому волоком підтягти величезний дзвін до його дзвіниці. Але сталася пожежа й як не старалися робочі, зберегти підготовлені лісу виявилося їм не під силу, і обвуглені конструкції не змогли тримати свою ношу і дзвін знову опинився в ливарні ямі. Наступні сто років, дзвін-велетень залишався лежати в ямі, не дивлячись на всі спроби витягнути його. Все чого вдалося домогтися - це відколоти шматок від нього.

Спроби відновилися в 1836 році. Завершити роботу було доручено Огюсту Монферрану (будівельнику Ісаакіївського собору) який все ж зміг витягнути Цар-дзвін, після чого він був поставлений на гранітний п'єдестал, де він і знаходиться по сьогоднішній день. Примітно, якби дзвін все ж вдалося встановити на дзвіниці, його дзвін був би почутий в радіусі 50 - 60 кілометрів від Кремля.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить