Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Коли і де був побудований перший Католицький Храм?

Коли і де був побудований перший Католицький Храм?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Коли і де був побудований перший Католицький Храм?

На початку першого тисячоліття в Константинополі був побудований перший католицький храм, який називається Софійським собором, і саме в цьому храмі стався розкол єдиної християнської віри на два різні течії. Одне називалося греко-католицькою церквою, і спрямовувалася на схід, друге - римсько-католицької, яка зверталася на захід.

Софійський собор у Константинополі - це чудовий пам'ятник візантійських архітекторів, що знаменує собою золотий вік правління Візантії. Розташовується це спорудження в історичному центрі столиці Туреччини - Стамбул і в наш час служить візитною карткою міста і музеєм. Цей собор довгий час вважався найбільшим в християнському світі. Але це було до того, як збудували собор Святого Петра у Римі. Софійський собор височить на висоту 55 метрів, а його купол у діаметрі дорівнює 31 метру.

Перша споруда собору Святої Софії була завершена в 337 році, коли правив візантійський імператор Костянтин I. Під час народного повстання собор був спалений, однак тодішній правитель Константинополя Феодосій II в 415 році побудував на цьому місці базиліку, яку спіткала доля першого собору - її спалили при повстанні «Ніка» в 532 році. Через деякий час новий імператор Юстиніан вирішив відновити собор і найняв кращих архітекторів і зодчих Ісидора Мілетскогоі Анфімія Траллесского. Споруда собору обійшлася Візантії дуже дорого, було витрачено стільки, скільки Візантія могла заробити за три роки. Якщо вірити легенді, Юстиніан промовив такі слова, коли увійшов до нового собор: «Соломон, я перевершив тебе!», Маючи на увазі єрусалимський храм.

Софійський собор приваблює своєю архітектурою, особливо цікава система куполів. Усередині собор оброблений з неймовірною розкішшю. Золотий підлога з мозаїкою, колони з чистої яшми, які були доставлені з храму Артеміди, що знаходиться в Ефесі. Мозаїкою були покриті і всі стіни собору. Собор славиться своєю плаче колоною і «холодним вікном», а на стінах видно старовинне зображення Ісуса Христа і Богоматері.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить