Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Що це за острів - «Острів - череп»?

Що це за острів - «Острів - череп»?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Що це за острів - «Острів - череп»?

Рано вранці 14 листопада 1963 рибалки в пошуках косяків тріски зайшли в Північну Атлантику. На південному заході від острова Ісландія вони побачили величезні клуби пари і диму, що піднімалися прямо з моря. Це починалося вулканічне виверження, і вони швидко забралися подалі від небезпечного місця. А протягом декількох днів підводний вулкан продовжував свою діяльність і в підсумку на цьому місці з'явився новий острів, утворений застиглою лавою, який носить зараз назву Суртсей.

Острів своїми обрисами схожий на череп гризуна, де навіть проглядаються очниці, утворені заглибленнями породи. Він ніби прагне до Ісландії, оскільки його щелепи спрямовані у бік острова. Народження острова тривало до 17 листопада, коли серед клубів диму, пари і попелу став виразно видно вигляд нового острова. Висота стовпа попелу в перший день була 3500 м, але за два дні він підріс до 15 000 м. Жителі столиці Ісландії Рейк'явік могли спостерігати за народженням нового сусіда з відстані 120 км, на такій відстані знаходиться Суртсей від берегів Ісландії.

Вулканічна діяльність порушила два квадратних кілометри цілісності морського дна на глибині 130 м. Спостерігати, як величезні маси води миттєво перетворюються на пару, зібралася безліч журналістів, фоторепортерів, вчених з усього світу. Але побачити, щось ясне і зрозуміле їм не вдавалося, оскільки все навколо було в Тефра - суміші золи, пемзи, попелу. 16 листопада серед клубна хмар, що складаються з золи, попелу і пемзи, став проступати остигаючий хребет острова, утворений вивергнутися лавою і піднялися з морського дна уламками гірських порід. Через два тижні можна було визначити, що новонароджений острів має в довжину 550 м і ширина його становить 40 м.

У січня 1964 року острів вже цілком визначився з розмірами і височів над поверхнею океану на 50 м. Його площа на той момент була всього 2,5 кв. км. Уряд Ісландії вирішило дати острову ім'я на честь скандинавського бога вогню Суртура і тепер він називається Суртсей. До 1967 року вулканічна діяльність в цьому місці стихла, а новий острів став лабораторією для вчених, з вивчення природних катаклізмів.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить