Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Яка площа в Москві раніше називалася Страсной?

Яка площа в Москві раніше називалася Страсной?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Яка площа в Москві раніше називалася Страсной?

Знаменита на всю Москву Пушкінська площа, по простому «Пушка» стала так називатися за історичними мірками зовсім недавно - з 1931 року. До цього часу вона була Страсного площею, завдяки располагавшемуся поблизу жіночому Страсному монастирю. Заснований в 1654 році монастир існував до революції 1917 року, після якої був закритий. Тепер вже, напевно, не залишилося москвичів, які пам'ятають яким величним будівлею був монастир. Згодом у цьому монастирі відкрили музей з антирелігійними експонатами, а в 1937 році його зрівняли з землею. Нове ім'я площа отримала ще до руйнування монастиря в 1931 році.

На місці зруйнованого монастиря тривалий час нічого не будувалося, і лише після війни 1941-45 років на площі стали проводити якісь роботи. Спочатку там з'явилися кіоски з морозивом і газованою водою, цигарками та цукерками. На стовпі встановили репродуктор, з якого розносилися звуки фокстротів і танго. Після був розбитий сквер і влаштовані фонтани, а з Тверського бульвару в новий сквер перемістили пам'ятник Пушкіну. Для навколишніх жителів переїзд пам'ятника став справжньою подією, коли в 1950 році бронзовий поет на візку переїжджав на нове місце проживання. Через деякий час на площі звели кінотеатр «Росія», а також будівля редакції газети «Известия». Для будівлі газетного комплексу довелося знести знаменитий будинок, в якому раніше проживала генеральша Римська-Корсакова, а сам будинок колись послужив прототипом фамусовскому будинку в Грибоєдовському творі.

В даний час Пушкінська площа складається з двох частин. Одна частина безпосередньо примикає до Страсному бульварі і тут знаходиться пам'ятник Пушкіну. Друга частина розташовується навпроти пам'ятника через Тверську вулицю. Пушкінський сквер розбили за наказом першого секретаря міськкому Москви Гришина.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить