Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Де знаходиться Долина царів

Де знаходиться Долина царів
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Де знаходиться Долина царів

Єгиптом правило досить багато фараонів і більшість з них поховані аж ніяк не в знаменитих пірамідах, розташованих в Гізі. Основний некрополь знаходиться на лівому березі Нілу навпроти міста Луксор (в давнину носив назви Фіви). Гробниці вирубували в горі Ель-Корн із західного боку і з східної. Це місце отримало назву Долини царів, коли почалися масові археологічні розкопки.

Стародавні єгиптяни вибрали це віддалене й пустельне місце для свого останнього притулку, сподіваючись, що тут їх останки і все те майно, яке вони забирали з собою в загробний світ залишиться недоступним для грабіжників. Проте практично всі гробниці були розкриті і розграбовані ще в давнину, за винятком гробниці, де був похований Тутанхамон.

Археологічні розкопки, розпочавшись у 18 столітті, продовжуються і в наші дні. Виявилося, що гробниці будувалися за двома принципами. У першому випадку до похоронної кімнаті вів один довгий коридор, прорубаний в скелі, який мав 1-2 повороту під прямим кутом, в іншому до місця поховання вели два паралельних коридору. Крім похоронної кімнати по ходу коридору вирубувалися інші приміщення для зберігання всього, що фараони забирали з собою в загробне життя, як того вимагала віра древніх єгиптян. Стіни кімнат розписувалися подвигами і історією життя померлого фараона.

У 1922 році археолог Говард Картер знайшов гробницю, яка належала Тутанхамону. Цей єгипетський фараон помер у молодому віці, і його мумія була похована в трьох саркофагах, які вкладалися один в іншій. У цій гробниці, до якої не дісталися грабіжники, вчені знайшли більш 3000 речей. Позолочена колісниця, світильники, приладдя для письма прикраси, одяг, коштовності - все це дало зрозуміти, як жили древні єгиптяни, їх звичаї вірування і багато іншого. Знайдені історичні артефакти зараз зберігаються в Каїрському музеї, а весь некрополь в долині царів ЮНЕСКО визнало всесвітньою спадщиною.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить