Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Звідки походить слово «вулкан»?

Звідки походить слово «вулкан»?
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Звідки походить слово «вулкан»?

Вулкан - це гора, утворена уламками гірських порід, лавою і попелом, виверженими з тріщини в земній корі.

У Стародавньому Римі бог підземного вогню називався Вулканом. Він і дав своє ім'я цим вогнедишним віддушина в землі, під якою, в самому центрі планети, кипить розплавлена ​​порода - магма. Коли заснув вулкан починає діяти, він вивергає зі свого жерла лаву, попіл, гарячі гази, пари води, викидає уламки гірських порід. Деякі вулкани, що знаходяться на морському дні, утворюють цілі вулканічні острови. На Землі більше 600 активних вулканів. Багато вулкани вже припинили вивергатися. Вони називаються погаслими, або мертвими.

Дуже часто виверження мають самі катастрофічні наслідки: так, в 1902 році на Мартініці через вулкана, що прокинувся Монтань-Пеле загинуло 40000 осіб. У 1883 році відбулося виверження вулкана на острові Кракатоа в Індонезії. Шум виверження був настільки великий, що його чули майже за 5000 км - в Австралії.

Ефект від вибуху був настільки ж захоплюючим, як і спустошливим. Попіл і каміння злітали в повітря на висоту 80 км. Вітер розніс вулканічний пил по світу, створивши чудові сонячні заходи сонця. В океані піднялася величезна хвиля цунамі. Вона обрушилася на острови Ява, Суматра і погубила 36000 чоловік. Коли все заспокоїлося, острів Кракатоа зник - на його місці залишилося тільки кілька зазублених скель.


 

You have no rights to post comments