Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Чому Америка називається Америкою?

Чому Америка називається Америкою?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Чому Америка називається Америкою?

Справді, чому вона не, скажімо, Колумбія? Чому її відкривач Христофор Колумб ні увічнили у назві цього величезного континенту?

Швидше за все історія розпорядилася так тому, що сам великий мореплавець зовсім не вважав Америку Америкою. До кінця життя (а він помер в 1506 році, через 14 років після відкриття нового материка) Колумб вважав, що відкрив шлях до ... Азію.

А ось інший мандрівник, виходець з Італії Амеріго Веспуччі, який був біля берегів Південної Америки багато пізніше великого Колумба, здогадався, що ніяка це не Азія, а нова частина світу. Він так її і назвав - Новий Світ. Про свою здогадку Веспуччі написав друзям до Італії. Ті, природно, не мовчали про це. Так слух про новий материку - Південній Америці - дійшов і до Франції, до міста Сен-Дьє, в якому жив і працював картограф М. Вальдзембллер. У 1506 році він видав географічний атлас з картою частині Південної Америки, яку назвав землею Амеріго на честь Веспуччі. «... Але тепер і ці частини ширше досліджені, - писав Вальдземюллер, - і відкрита четверта частина (планети, перші три - це Європа, Азія і Африка) ... я не бачу, чому, хто і за яким правом міг би заборонити мені назвати її по імені відкрив її Амеріго, чоловіка чудового розуму ... »

Ось так Америка стала Америкою. Колеги французького картографа, які складали карти після нього, перенесли це назва спочатку на Центральну Америку, а потім і на Північну.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить