Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Звідки отримав свою назву Арбат?

Звідки отримав свою назву Арбат?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Звідки отримав свою назву Арбат?

Тепер вже не тільки москвичі, але й жителі інших міст та країн знають назву цієї старовинної московської вулиці і, коли приїжджають до Москви, намагаються потрапити на Арбат. Колись спокійна і тиха вулиця придбала новий вигляд, відповідний новому часу. Але Арбат більше знаменитий своїм минулим, своєю історією.

Саме слово «Арбат» арабського походження (від «арбад») і означає «передмістя, передмістя». Це місце в ті часи, коли навколо Кремля почали виникати споруди, було передмістям. Будинки тут з'явилися ще в XIV столітті, в усякому разі, згідно з історичними документами, на початку XV століття вулиця ця вже існувала і називалася Арбатом. Передбачається, що слово «арбад» могло потрапити в Москву від східних купців, які вже тоді приїжджали до Москви торгувати.

По цій вулиці пролягала стара Смоленська дорога, вона починалася від Кремля і йшла на захід, а вздовж неї на Арбаті будувалися постоялі двори, з'являлися трактири. Арбат був важливим перехрестям доріг на підступах до Кремля, тому тут не раз відбувалися битви з іноземними загарбниками. У 1493 році тут зазнали поразки війська татарського хана Улу Мухаммеда, а в серпні 1612 на Арбаті стояв Дмитро Пожарський зі своїм військом, захищаючи Москву від польсько-литовських військ.

Арбат знаменитий і своїми провулками, на місці яких починаючи з XV століття виникли різні слободи, тут жили і працювали ремісники. Ці провулки досі носять назву тих ремесел, якими займалися жили тут люди: Грошовий, Скатертного, Срібний, Плотніков, Хлібний ...

Тут, на Арбаті, пекли хліб, чеканили монети, ткали прекрасні скатертини, робили дивовижні за красою і вишуканістю золоті та срібні вироби. У 1924 році Великий Ніколопесковскій провулок був перейменований у вулицю Вахтангова, на честь видатного російського актора і режисера, а в I960 році замість Малого Ніколопесковскій провулка з'явилася вулиця Федотової - так було увічнено ім'я іншої видатної російської актриси Г.Н. Федотової.

Старовинна московська вулиця Арбат - це сама історія, яка відображена тут у кожному імені, в кожному будинку.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить