Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Чим знаменита Полтавська битва?

Чим знаменита Полтавська битва?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Чим знаменита Полтавська битва?

На початку XVIII століття величезна і сильна Росія все ще не мала виходу ні до Чорного, ні до Балтійського морів. Торгівля з заморськими країнами йшла тільки через Архангельськ - порт на Білому морі. Але це було вкрай незручно: Архангельськ перебував далеко від традиційних торговельних шляхів і міст, до того ж лід у його порту стояв по півроку.

Чи то справа Балтика! І до великих містах ближче, і зима тепліше. Але на балтійських берегах володарювала Швеція, армія і флот якої вважалися кращими на європейському континенті.

У Росії правил молодий цар Петро Олексійович. Шведський король Карл XII теж був молодий, але його вже знали в Європі як хороброго воєначальника. У 1700 році Росія почала війну зі Швецією, не пускають її до вигідної Балтиці. Війна тривала понад 20 років і в історію увійшла під назвою Північної. Перші її роки були вдалими для шведів, які здобували перемогу за перемогою. Ну, а тоді, коли їм вдалося захопити майже всі російські гармати, і зовсім здавалося, що Росія програла. Один цар Петро не втрачав віри в перемогу. «Панове шведи, - заспокоював він своїх опонентів, може бути, ще не раз поб'ють нас, але ми все-таки навчимося у них перемагати».

Вирішальна битва Північної війни відбулася 27 червня 1709 під Полтавою (Україна). Звертаючись до воїнів, цар сказав: «Ви воюєте не було за Петра, а за державу, йому ввірене, за Вітчизну ... А про Петра відає, що йому життя не дорога, жила б тільки Росія у славі і благоденство ».

Битва тривала недовго. Під Петром вбили коня, його капелюх була двічі прострелено, але російські розгромили шведів за всіма правилами вивченого за довгі роки Північної війни військового мистецтва. До цих пір існує приказка «Біт, як швед під Полтавою», що означає - розбитий вщент, повністю, беззастережно переможений.

Після битви Петро влаштував бенкет, під час якого за столом сиділи і полонені шведські генерали. Цар тільки й робив, що дякував їм за науку, за те, що вони навчили-таки російських воювати. Шведської армії не стало, але війна на суші і на морі тривала ще цілих 12 років. У 1721 року шведи запросили світу, і Росія отримала нарешті вихід до Балтійського моря.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить