Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Хто такий Єрмак?

Хто такий Єрмак?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Хто такий Єрмак?

За часів Івана Грозного в Росії процвітав багатий купецький рід Строганових. Вони вели торгівлю на берегах річок Двіни і Ками (на північно-східних і східних околицях країни). Ці краї часто піддавалися ворожим набігам, і Строганова побудували на річкових берегах невеликі дерев'яні фортеці. У цих фортецях несли службу козаки.

Особливо дошкуляв Строгановим правитель Сибірського ханства - Кучум. Щоб захистити себе і свою справу від злісних кучумовскіх воїнів, Строганова зібрали загін козаків на чолі з Єрмаком Тимофійовичем і відправили його в похід на Сибірське ханство.

Про походження Єрмака говорили і говорять різне. Одні вважають, що Єрмак - це не ім'я, а прізвисько, яке дали молодому козакові Василю, коли той кашовар в козачому загоні і молов за допомогою Єрмака - ручний млини - зерно. Інші запевняють, що Єрмак - це коротка форма імені Єрмолай. Точно відомо інше: Єрмак був і рішучим воїном, розумним і хитрим людиною. У його загоні підібралися виключно сміливі, під стать йому самому люди, які беззаперечно підкорялися суворим вимогам свого керівника.

Похід Єрмака почався, по всій ймовірності, в 1581 або 1582 року. Спочатку загін на стругах (великих човнах) пройшов по Камі, потім по Чусовой і Серебрянці. Далі струги довелося нести на собі - попереду були Уральські гори (їх тоді називали «Камінь»). Потім були річки Тагіл і Тура, Тобол і, нарешті, Іртиш. Тут, на березі Іртиша, і відбулася вирішальна битва, в результаті якого військо хана Кучума було розбите, а Сибір приєднана до Росії.

Легенда свідчить, що цар Іван Грозний нагородив воїнів грошима, а Єрмаку подарував дорогі обладунки. Та тільки недовго довелося йому носити царську обновку. Більше того, вона стала причиною загибелі відважного козака. Раптово на сплячих козаків напали вороги, і довелося їм рятуватися уплав по Іртишу - великий сибірської річки. Але Єрмак не виплив - важкі обладунки тягнули його на дно.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить