Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Коли на Русі з'явилися свої книги?

Коли на Русі з'явилися свої книги?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Коли на Русі з'явилися свої книги?

У давнину книги переписували і займалися цим переписувачі. Їх інструмент - гусяче перо, кінець якого особливим чином зрізався і заточувався спеціальним ножиком - складаним. Першу букву кожного абзацу малювали пензликом, умочуючи її в червону фарбу (згадаймо вислів «писати з нового рядка»).

Не один рік йшов на листування книги. Потім листи зшивали і одягали в дерев'яні палітурки, обтягнуті шкірою і прикрашені дорогоцінними каменями. Можна уявити, як мало було книжок, як дорого вони коштували. З тих часів збереглися в російській мові вирази: «прочитати книгу від дошки до дошки», «написано пером - не вирубаєш сокирою» ...

У XV столітті німець Йоганн Гутенберг придумав металеві літери (букви). З них майстер набирав рядки, покривав їх фарбою і за допомогою преса отримував відбиток на папері. Книгодрукування швидко охопило всю Європу. За перші після винаходу Гутенберга 50 років друкарні (майстерні, в яких друкували книги) відкрилися в 260 європейських містах. Всі разом вони випустили приблизно 10 мільйонів книг, серед яких було багато підручників.

Хто надрукував першу книгу в Москві, ми, на жаль, не знаємо. Перша ж друкарня в столиці з'явилася в 1553 році, але на семи виданих нею книгах немає ні імені друкаря, ні місця друкування. Зате нам відомо, що, коли цар Іван Грозний вирішив завести в Москві "Друковану хату" він доручив цю справу Івану Федорову. 1 березня 1564 нова друкарня випустила релігійну книгу «Апостол». На її створення пішов цілий рік. А ось друга книга була видрукувана всього за два місяці.

У 1574 році Іван Федоров написав і надрукував у Львові перший російський буквар, за яким навчалося не одне покоління дітей. Помер Іван Федоров там же, у Львові, в 1583 році.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить