Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Що таке берестяна грамота?

Що таке берестяна грамота?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Що таке берестяна грамота?

Дуже давно в Новгороді, який і зараз стоїть на берегах річки Волхов, жив хлопчик. Звали його Онржм. Він вчився писати і рахувати, любив малювати - звірів, воїнів, вершників. Звичайний хлопчик. Але з тих пір, як він осягав свої нехитрі науки, пройшло 800 років, і його «зошити» знайшли археологи.

Тільки от «зошити» ці на наші зовсім не схожі: звичайні шматочки берести (березової кори). Папір, пергамент (спеціально оброблена шкіра) були в ті часи дуже дорогі, тому на них писали тільки у виняткових випадках. А березової кори було скільки завгодно, тому будь-який міг взяти кістяну паличку - писало - і на шматочку берести нашкрябати все що душі завгодно.

Онржм, наприклад, записував алфавіт, перецарапивал на свою бересту якісь чужі ділові листи, а заодно малював себе - у вигляді вершника, що вражає звіра.

Списані шматочки берести, які археологи знаходять у Новгороді та інших древніх російських містах, називаються берестяними грамотами. Сьогодні з них можна скласти цілу бібліотеку, в якій будуть грошові документи, ділові та особисті листи, прохання та накази, а ще невелика записка, в якій хлопець просить дівчину вийти за нього заміж.

Для чого ж учені шукають берестяні грамоти? Для того, щоб якомога більше дізнатися про минуле нашого народу, про важливі події того часу, щоб знати імена, справи і думи наших предків.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить