Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Які міри довжини були у древніх слов'ян?

Які міри довжини були у древніх слов'ян?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Які міри довжини були у древніх слов'ян?

Є в російській мові вираз «сім п'ядей у ​​чолі» - так кажуть про дуже розумну людину. А скільки це в сантиметрах? Якої висоти лоб у володаря «семи п'ядей»? П'ядь - це відстань між витягнутими великим і вказівним пальцями руки, тобто приблизно 19 сантиметрів. Ви розумієте, що «сім п'ядей у ​​чолі» - це, звичайно ж, перебільшення.

А ось ще одна дуже образна міра. Про російських богатирів говорили: «У нього косий сажень у плечах». Якщо витягнути вгору праву руку, то відстань від кінчиків пальців піднятої руки до пальців лівої руки - це і є косий сажень. Була, до речі, і сажень проста - відстань між розведеними в сторони руками.

Тканина найчастіше міряли ліктями. Лікоть - відстань від ліктьового суглоба до витягнутого середнього пальця. І п'ядь, і лікоть, і сажень - це так звані суб'єктивні заходи, так як у кожної людини вони свої і залежать від його зростання. Тому, наприклад, купці, які торгували тканинами, любили наймати невисоких продавців: їх лікті були коротше, а значить, і грошей за відріз виходило більше. Це приблизно як у мультфільмі, в якому вимірювали удава: якщо в папуг - 38, якщо ж у мавпах - багато менше.

Самою великою одиницею довжини була верста. Вона складалася з сажнів. Деякі вважають, що за версту було всього 500 сажнів, інші - 750. Якщо при цьому згадати, що сажень у кожного своя, стане зрозуміло, як незручна була така система заходів. Ось чому з часом люди перейшли на метричну систему: адже метр, дециметр, сантиметр ніяк не залежать від росту людини, яка провадить вимірювання.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить