Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Коли і як у російських людей з'явилися по батькові?

Коли і як у російських людей з'явилися по батькові?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Коли і як у російських людей з'явилися по батькові?

Називати по імені-по батькові прийнято не у всіх країнах. Наприклад, англійці, французи, німці та багато інших народів спокійно обходяться без по батькові. А є народи, у яких до імені сина додається не тільки ім'я батька, а й ім'я діда і прадіда.

У Росії по батькові прийняті з давніх пір і записуються в документи відразу ж при реєстрації новонароджених. Вважається, що звернення по імені-по батькові показує шанобливе ставлення до людини. Бажаючи дізнатися батькові, людини можуть запитати, як це було прийнято в давнину: «Як Вас звати-величати?». Слово «величати» належить саме до батькові й означає в російській мові «підносити, звеличувати, вшановувати».
Батькові в Росії виникли ще в глибоку давнину. Вже в 945 році в списках російських послів історики виявили не тільки імена, але й по батькові. Правда, писалися вони тоді по-іншому: наприклад, Гліб син Володимира, Василь син Петра і т.д.

Давньоруських князів величали не тільки по батькові, але згадували також діда і прадіда, і навіть прапрадіда. Старовиною роду пишалися; ніж древнє був рід, тим значніше людина виглядав в очах оточуючих, та й сам себе поважав більше. Наприклад, київського князя Володимира називали: князь Володимир син Святослава, онук Всеволода, правнук Олега, праправнук Святослава, прапраправнук Ярослава, пращур великого Володимира. Хоча в усному мовленні по батькові древніх людей звучали схоже на сучасне вимова, наприклад, Володимир Святославич.

У неофіційних розмовах між добре знайомими людьми здавна було прийнято і до наших днів збереглося шанобливе звертання до людини тільки по батькові, без імені: Петрович, Андрійович, Глібич і т.д.

В основному по батькові у людей утворюються від імені батька. Це пов'язано з традицією, що існувала в далекій старовині, коли батько був єдиним годувальником і головою сім'ї. Однак бували випадки утворення по батькові і від імені матері: Павло Настасьіч, Іван Ефросіньевіч. Нерідко такі батькові по матері переходили в прізвища.

В даний час всі по батькові утворюються тільки від імені батька. Але як раніше, так і тепер людини починають називати по батькові тільки тоді, коли він подорослішає. Маленьких дітей та підлітків називають тільки по імені.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить