Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Коли з'явилася російська боротьба?

Коли з'явилася російська боротьба?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Коли з'явилася російська боротьба?

Російська національна боротьба вперше згадана в літописі в 993 році. Найсильніший борець Київської Русі Ян Усмаря (тобто чинбар) вийшов на беззбройна єдиноборство з печенізьким велетнем перед битвою російських зі степовиками. Побачивши свого супротивника, печенізький богатир розсміявся: Ян особливо не виділявся ні ростом, ні статурою. Проте юний русич, за свідченням літописця, «задушив печеніга в руках до смерті і вдарив ним об землю». Епізоди боротьби також постійно зустрічаються в билинах, що оповідають про подвиги захисників землі руської - богатирів.

Існували три різновиди російської боротьби: «на поясах», «в сутичку» і «не в сутичку». У будь-якому з трьох видів борці змагалися у своїй повсякденному одязі, яка, як правило, мала пояс. Перші два види були порівняно близькі один одному. В обох заборонялися кидки за допомогою ніг (як у сучасній греко-римської боротьби). При боротьбі «в сутичку» борці зчіплюються руки на спині суперника, а в поясний боротьбі робили захоплення за пояс.

Боротьба «не в сутичку», яку називали також «охотницького», була багатшою прийомами. Захоплення там робився, як у нинішній боротьбі самбо, за одяг на грудях, за воріт однією або обома руками. Борці майстерно користувалися підніжками і багатьма іншими прийомами. Наприклад, кидок, при якому носком ноги (підйомом) підбивався колінний згин суперника, називався московським. Про нього склалася навіть приказка: «Москва б'є з носка».

Деякі з прийомів національної російської боротьби були використані при створенні в нашій країні в двадцяті-тридцяті роки нової боротьби - самбо (слово «самбо» - скорочення від «самооборона без зброї»). До неї увійшли оригінальні, самобутні прийоми з національних видів боротьби та інших народів: грузинської чидаоби, казахського Куреша та інших. Після війни самбо стало розвиватися і в інших країнах, наприклад у Монголії, Іспанії. Щорічно проводиться чемпіонат світу з боротьби самбо.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить