Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Як жили стародавні слов'яни?

Як жили стародавні слов'яни?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як жили стародавні слов'яни?

Півтори тисячі років пройшло з тих пір, як по берегах річок Дніпро, Волхов, Ока, Західна Двіна на великий лісовий рівнині оселилися слов'яни. Залишки цих поселень збереглися до наших днів, їх зараз вивчають археологи.

Час був неспокійний, жителі сусідніх селищ часто воювали один з одним, тому селилися слов'яни зазвичай в місцях, оточених крутими схилами, глибокими ярами або водою. А навколо зводили земляні вали, копали рови (глибокі канави), ставили частоколи з міцних колод.

Для цього валили дерево, обрубували з нього сучки, обтесували, з обох кінців загострювали, а потім обпалювали на вогні. Потім колоди дуже щільно один до одного вривається глибоко в землю. Це і був частокіл, який служив прекрасною перешкодою для ворогів.

А ось такими були вдома слов'ян: пів на метр заглиблений в землю, стіни складені з тонких стовбурів дерев - жердин, очищених від гілок і кори. Жердини з'єднані між собою дерев'яними шипами та пов'язані для міцності гнучкої корою. Дах теж з жердин, а на ній - товстий шар соломи.

Усередині такого житла завжди було прохолодно і темно, а в дощі сиро. Віконця, прорубані в стінах, на ніч і в холоди закривали дошками або соломою - адже стекол тоді не було. У кутку - складена з каменю піч. Вона обігрівала будинок, на ній же готували їжу. Топилася піч по-чорному - це означає, що димової труби не було, та пічного дим виходив через віконця, двері і отвори у покрівлі. Майже все вільне місце в будинку займали стіл і дві-три дерев'яні лавки. У кутку лежало кілька оберемків сіна, покритих звіриними шкурами - це ліжку.

Це найпростіше житло тим не менш вкривало від негоди і дикого звіра, дозволяло проводити ночі в безпеці, народжувати дітей ...
Ну, а в кожному окремому селищі жили в основному тільки родичі, тому господарство нерідко було загальним, одним на все селище.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить