Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Скільки царів було в Росії?

Скільки царів було в Росії?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Скільки царів було в Росії?

Царська влада остаточно оформилася в Росії в середині XVI століття, коли в 1547 році Великий князь всієї Русі Іван IY Васильович Грозний першим офіційно прийняв титул царя. На першого російського царя урочисто поклали шапку Мономаха, знак царської влади, надягли золотий ланцюг і вручили важке золоте яблуко, яке уособлювало собою російську державу. Так Росія отримала свого першого царя. Він був з династії Великого князя Рюрика. Царська влада передавалася у спадок старшому синові.

У Івана Грозного було три сини. Старший Іван, улюбленець батька, середній Федір - слабкий і хворобливий юнак і молодший Дмитро, зовсім ще маленький хлопчик. Престол мав успадковувати Іван, але в царській родині сталася трагедія. У листопаді 1581 цар Іван Грозний посварився зі своїм старшим сином і в пориві гніву побив його. Від страшного нервового потрясіння і сильних побоїв царевич Іван захворів і скоро помер. Після цієї трагедії цар Іван Грозний прожив теж недовго і помер у березня 1584 року, а в травні Москва урочисто святкувала коронацію нового царя. Ним став середній син Івана Грозного, Федір Іоаннович. Самостійно керувати Росією він не міг, тому всі питання вирішував брат його дружини Борис Годунов, який і став царем після смерті Федора Іоанновича в 1598 році. Борис Годунов залишив трон своєму синові Федору Годунову, якому довелося поцарювати зовсім недовго. У 1605 році він вступив на престол і в тому ж році був убитий прихильниками Лжедмитрія, який видавав себе за молодшого сина Івана Грозного, царевича Дмитра, який загинув в Угличі ще в ранньому дитинстві. Лжедмитрій вдалося захопити московський престол, але довго він на ньому не втримався. Не минуло й року, як він теж був убитий змовниками, на чолі яких стояв князь Василь Іванович Шуйський. З 1606 роки він і став черговим російським царем і правил до 1610 року, коли його разом з дружиною постригли в ченці і ув'язнили в Іосифо-Волоколамський монастир.

Після скинення царя Василя в Росії протягом трьох років тривав період міжцарів'я. Бояри думали і гадали, кому б запропонувати царську корону, перебирали одного кандидата за іншим, і так тривало до 1613 року, коли царем став Михайло Романов. Це був перший російський цар з династії Романових, представники якої правили в Росії аж до 1917 року, коли останній цар з цієї ж династії Микола II зрікся престолу і був розстріляний.

Михайло Романов був сином патріарха Філарета (Федора Микитовича Романова) і Ксенії Іванівни Шестова, пострижених в монастир в 1601 році за наказом Бориса Годунова. Після смерті Михайла Федоровича в 1645 році царем став його син Олексій Михайлович. У нього було багато дітей, серед яких надалі і розгорілася боротьба за царський престол. Спочатку, після смерті батька Олексія Михайловича, царем був його син Федір Олексійович, а коли той помер в 1682 році на престолі виявилося відразу два царі 16-річний Іван V Олексійович і його брат, десятирічний Петро. У них були різні матері. Через малолітство дітей, до того ж старший Іван, як пишуть історики, був недоумкуватий, Росією керувала їх старша сестра Софія, рідна сестра Івана. У 1696 році після смерті брата Івана Петро I став царювати одноосібно, заточивши Софію в монастир.

Згодом Петро I прийняв титул імператора.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить