Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Макадамія - найдорожчий у світі горіх

Макадамія - найдорожчий у світі горіх
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Макадамія - найдорожчий у світі горіх

Австралія - ​​континент, флора і фауна якого кардинально відрізняється від відомого нам світу. Таке відчуття, що незвичайні тварини і рослини австралійського континенту потрапили сюди з іншої планети, вони живуть тільки тут - в Австралії.

Серед усього розмаїття рослинного світу на континенті зустрічається чудовий «австралієць» - макадамия - найдорожчий горіх у світі. Вартість 1 кг горіхів макадамія перевищує 30 доларів.

Макадамия знаменитий не стільки вартістю, як корисністю - ці горіхи калорійні (718 ккал) і смачні. Про його чудових властивостях говорить те, що багато тисячоліть макадамия входив в раціон аборигенів австралійського континенту, замінюючи собою хліб. Слабкий жмені горіхів було достатньо, щоб вгамувати голод, тому для аборигенів цей горіх вважався священним.

Висока вартість макадамії обумовлена ​​труднощами вирощування, збору і обробки плодів: горіхове дерево починає давати врожай через 8-10 років життя, його плоди, які дозрівають протягом півроку, ростуть на висоті 20 метрів, а їх шкаралупу складно розбити, адже за деякими відомостями вона може витримати вагу самоскида.

Назва «макадамия» має австралійське походження і походить від прізвища відомого хіміка Джона макадамиа - друга Фердинанда фон Мюллера, лікаря, географа і ботаніка, який 150 років тому виявив і описав цей горіх.

Макадамія - джерело поживних речовин - вуглеводів, жирів, протеїнів, ефірних масел, різних мінералів, вітамінів, клітковини. Містяться в плодах рослини корисні речовини допомагають знизити ризик серцево-судинних і онкологічних захворювань, виводять холестерин, допомагають при мігрені і втоми, артриті, авітамінозі і ангіні. Містяться в горіхах ефірні масла роблять благотворний вплив на шкіру, зволожуючи, живлячи й омолоджуючи її, мають антиоксидантні властивості, виліковують опіки, допомагають у боротьбі з «апельсиновою скоринкою», варикозом і куперозом. Масло макадамії отримало широке застосування в косметології волосся.

Завдяки своїм властивостям, плоди макадамії використовують в кулінарії: великі горіхи, обсмаживши, покривають шоколадом або карамеллю, з дрібних тиснуть масло, додають їх у салати або страви з морепродуктів. Гурмани вважають, що макадамия відмінно підкреслюють смак хересу і чорної кави.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить