Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Як з'явився майонез

Як з'явився майонез
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Як з'явився майонез

Соус майонез відноситься до сімейства тих соусів, в яких не міститься борошно. Його основа - це оливкова олія та яйця. У Росії майонез з'явився завдяки Сталіну. У 1936 році харчовики вперше приготували майонез під назвою «Провансаль», і перша партія цього продукту була доставлена ​​в Кремль для затвердження. Керівництво країни на чолі зі Сталіним схвалив новий продукт, і таким чином «Провансаль» став найулюбленішим соусом, і напевно єдиним на багато оди.

Але історія виникнення майонезу сягає своїм корінням в далеке минуле. Цей соус є твором французького кухаря, а його назва, швидше за все, пов'язано з островом Менорка, що знаходяться в Середземному морі, і його столицею містом Маон. Всі історії та легенди, які розповідають про походження майонезу, пов'язані з історією цього міста Маон в період усього вісімнадцятого століття. Саме в цей час за володіння островом Менорка велися постійні військові дії між європейськими державами, і якраз під час цих воєн і судилося з'явитися майонезу.

В1757 році містом Маон заволоділи французи з герцогом Рішельє на чолі. Трохи пізніше британські війська обложили місто, але Рішельє вирішив утримати місто-якими зусиллями. З харчуванням, як і в будь-якому обложеному місті, стає погано, і врешті-решт місто має в своєму розпорядженні тільки оливковою олією і яйцями індичок. Кухарі зламали голову, придумуючи різноманітні страви з настільки мізерного переліку продуктів. Одного разу кухаря Рішельє відвідала гарна думка, і він почав винаходити новий соус з наявних інгредієнтів. Він добре розтер жовтки свіжих індичих яєць, додавши в них сіль і цукор. Потім невеликими порціями став додавати оливкове масло, не перестаючи розмішувати всю масу. На завершення кухар додав в отриманий соус лимонний сік і перемішавши ще раз до отримання однорідної консистенції, підніс свій винахід на суд герцога. Новий соус сподобався французам надзвичайно, адже навіть грубий чорний хліб поїдали з ним відмінно. Ось так і з'явився знаменитий на весь світ маонскій соус, згодом придбав назва - майонез.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить