Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Хто такі «Шампанські вдови»?

Хто такі «Шампанські вдови»?
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Хто такі «Шампанські вдови»?

Популярність ігристим винам з провінції Шампань приніс НЕ легендарний придуманий Дом Періньон, а самі звичайні жінки, що залишилися вдовами після смерті своїх чоловіків, виробників шампанського.

Першою жінкою в цьому ряду стала мадам Кліко, що стала вдовою у віці 28 років. У 1805 році їй залишилося від покійного чоловіка справу з випуску шампанського, і вона швидко придбала популярність в цьому бізнесі. У ті часи жінки не займалися справами бізнесу. Франція в той момент переживала занепад після численних воєн під проводом Наполеона I. Але мадам Кліко змогла знайти в собі сили і завзятість, щоб всупереч забобонам, очолити компанію з виробництва шампанських вин. Для того часу це було нечувано для представниці французького аристократичного роду. В історію мадам Кліко увійшла, як перша ділова жінка нашої епохи.

Пізніше наприклад мадам Кліко послідувала вдова - мадам Померли, яка також взяла управління компанією покійного чоловіка в свої ніжні руки в 1858 році і треба сказати, що досягла успіху в цьому. Відомо, що шампанське «мадам Кліко» користувалося успіхом у Росії, а ігристе вино мадам Померли було визнаним першокласним напоєм в Англії.

Самий розквіт популярності шампанських вин припадає на кінець 19 - початок 20 століття, коли настала ера «Белі Пок». Шампанське звучало в опері Штрауса, на балах танцюють польку під назвою «Шампанське». Крім цього саме виробництво шампанського притягувало до себе цікавих і охочих отримати частку адреналіну. Щоб побачити сховища шампанського, потрібно було в залізній масці спуститися в підземелля, що в свою чергу надавало такого подорожі свій шарм. Залізна маска більше призначалася для захисту особи від осколків, оскільки в той час з п'яти пляшок з шампанським чотири вибухали від надлишку вуглекислого газу. Але основний упор робився не на безпеку, а на таємницю: підземелля, небезпека, вино - все це хвилювало кров і притягувало увагу до шипучі напої. Тоді й ігристе вино з провінції Шампань стало називатися шампанським.

Двадцяте століття також може похвалитися своїми вдовами шампанського. Каміла Роедерер управляла справами свого покійного чоловіка протягом 42 років. Мадам Боллінже, ставши вдовою в 42 роки, продовжила дуже успішно справу свого покійного чоловіка.


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить