Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Як оселедець знайшов свою шубу?

Як оселедець знайшов свою шубу?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як оселедець знайшов свою шубу?

Напевно, всі думають, що всім відомий салат «оселедець під шубою» отримав свою назву від того, що там присутні кілька овочевих шарів, які як би накривають саму оселедець, по типу шуби.

Але є інша версія походження цієї назви. Після революції 1917 року обстановка в суспільстві була вельми напруженій, і часто в трактирах при з'ясуванні істини захмелілі голови влаштовували бійки з биттям посуду, ламані столів і стільців. Купець Анастас Богоміли, який був власником цілої мережі трактирів в епоху НЕПу, був вельми стурбований таким станом справ, оскільки йому це приносило збиток. Щоб відвідувачі перестали влаштовувати бійки, кухар купця придумав салат, який би мирив сперечальників своїми інгредієнтами. Оселедець символізувала пролетаріат, картопля означав селянство, червоний буряк асоціювалася з червоним прапором революції, а французький соус "провансаль" став символом французької революції. Продукти були красиво покладені в салатник, политі соусом, і представлені напередодні нового 1919 року довгою назвою - «шовінізм і Занепаду - Бойкот і Анафема», що в абревіатурі звучало як «ш.у.б.а».

Нова страва сподобалося відвідувачам, стало першою закускою і швидко поширилося по всіх інших трактирам і ресторанам. Відвідувачі добре закушували цим салатом, менше п'яніли, і як підсумок - менше влаштовували бійки. Напевно в ті роки Новий рік зовсім не святкувати - не до того було молодій державі, але як будь-яка легенда, в ній можуть бути елементи історії прикрашає її саму. Природно, що імена і купця і його кухарі давно забулися, але рецепт салату залишився жити, а назва благополучно трансформувалося в «оселедець під шубою». В даний час можна зустріти масу нових рецептів, пов'язаних з оселедцем і шубою, оселедцем і пальто, оселедцем і кожухом та інші.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить