Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Яка різниця між томатом і помідором?

Яка різниця між томатом і помідором?
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Яка різниця між томатом і помідором?

Ніякої різниці між томатами і помідорами немає, оскільки це один і той же овоч, хоча його можуть називати і ягодою. І томат і помідор - це одне і те ж рослина, що прийшло до нас з Південної Америки, так само як і картоплю. В даний час помідори в дикій природі можна знайти в Перу, на півночі Чилі і на Галапагоських островах.

Назва томат пішло з мови інків та ацтеків, які називали помідор великою ягодою, що чується як «томатль». В Європу помідори привезли іспанці, називаючи їх перуанськими яблуками, що по-іспанськи звучало як «помідель Перу». Іспанці помідори вживали в основному в лікарських цілях, і як декоративну рослину, а ось італійцям новий овоч дуже припав до душі, і його іноді навіть величали «синьйор помідор», невідомо тільки, чи було це жартівливим назвою або цілком серйозним. Вперше помідор можна знайти на картинах тих часів, де він називався «яблуком кохання», що на слух сприймається як «пома аморіс». Проте з усіх назв залишилося жити лише італійське «допо доро», що перекладається, як «золоте яблуко». Злегка змінений, це назва дійшло і до наших днів.

Цікаво, що Північна Америка спробувала смак помідор багато пізніше Європи. Туди його привезли італійські емігранти. Спочатку помідор в Північній Америці вважався отруйною рослиною, і його боялися вживати в їжу. У Росію помідори потрапили в 1780 році, коли російський посол в Італії зібрав і відправив особисто Катерині Другій посилку з південними фруктами, серед яких були і помідори. Новий плід вельми сподобався імператриці, і вона своїм наказом повеліла зробити поставки цього дивного плода з Італії обов'язковими. Їй було невідомо, що ці овочі, що носять назву «любовних яблук» вже давно вирощуються в південних губерніях Російської імперії - в Тарвіде і Криму, Астрахані та Грузії. Прибулець з Південної Америки швидко завоював визнання і любов російських городників. Починаючи з кінця 19 століття і по наші дні площа, відведена під посадки помідор в Росії найбільша в світі, в порівнянні з іншими державами.


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить