Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Де росте кардамон?

Де росте кардамон?
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Де росте кардамон?

Кардамон використовується в кулінарії, як ароматизатор кондитерської випічки. Ця рослина вирощують у південній Індії, недостиглі коробочки з плодами сушать на сонці, розмелюють, а іноді вживають у цілому вигляді. У продаж надходить кардамон майсорскій, малабарский і кардамон, зростаючий на острові Шрі-Ланка. Кардамон, як приправа до їжі, відомий з дуже давніх часів. Є думка, що його вирощували у висячих садах Семіраміди. Пізніше кардамон привезли до Греції і Риму східні купці. А в працях Плінія і Діоскорид кардамон згадується не тільки, як дорога ніжна пряність, але і як надзвичайно лікувальна трава.

Крім індійського кардамону є абсолютно інша спеція, яка росте в Гімалайських горах, і іноді носить назву непальського кардамону. Плоди цієї рослини більші, мають чорний колір і різний розмір. Так кардамон з В'єтнаму і Північного Непалу розміром 2-3 см, а з Китаю надходить кардамон що має розмір більше 5 см в діаметрі. Кардамон за звичаєм продається цілим, має приємний легкий запах камфори і диму. За смаком кардамон різних сортів і з різних місць не особливо відрізняється. На ринку іноді з'являється кардамон, що виростає на острові Мадагаскар, і в африканських країнах Камерун і Сомалі. Цей чорний кардамон вважається замінником справжнього, але швидше за все це не так. Тому що в Індії його називають «калі ейлачі», «біджілачі» або «балі ейлачі» і використовується в гострих стравах, тоді, як зелений, частіше вживається в кухні Великих Моголів, де пряні аромати змішуються з ніжними і солодкими.

У стародавньому Римі та Греції, а також і в Європі середніх століть, кардамон використовували як лікувальний засіб при хворобах органів травлення, при простудних захворюваннях, в якості вітрогінного, і при ниркових хворобах. Сучасна медицина рекомендує вживати кардамон для лікування мігрені, підвищення апетиту і як протиастматичне засіб. Іноді кардамон радять при імпотенції.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить