Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Чим корисна сочевиця?

Чим корисна сочевиця?
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Чим корисна сочевиця?

Сочевицю людство вживає з дуже давніх часів. Ще в Давньому Єгипті вирощували сочевицю, як для власного споживання, так і для відправки до Риму і Греції. Там їй харчувалися, в основному, бідні верстви населення. Із сочевиці готували найрізноманітніші страви і продукти.

Червона сочевиця часто використовується в кухнях народів Азії. Континентальна сочевиця або коричнева славиться ароматом горіха. Вона часто є добавкою до тушкованого м'яса, салатів, запіканок. З сочевичну борошна готують пиріжки і хліб. Слід зазначити, що стародавні римляни використовували сочевицю як ліки.

У російську кухню сочевиця увійшла в чотирнадцятому столітті. Але в міру того, як все більше з'являлося інших іноземних овочів, сочевиця поступово здавала свої позиції і до кінця дев'ятнадцятого століття її перестали вирощувати зовсім. Через сотню років про неї згадали, і знову почали її обробіток, але в дуже мізерних обсягах.

Харчова цінність сочевиці визначається великою кількістю містяться в ній білків. Крім цього вона містить досить багато таких корисних речовин, як вітаміни групи В, калію, фосфору, вуглеводів і клітковини. Вона цілком може стати альтернативою хліб, крупи, навіть, в деякій мірі, м'яса. Корисна сочевиця тим, що її білок легко засвоюється, а склад білка відрізняється наявністю життєво важливих амінокислот. Вона відноситься до екологічно чистих продуктів, так як не накопичує нітрати, токсичні речовини, радіонукліди. Серед інших бобових, сочевиця займає перше місце за смаковими якостями.

В якості лікарського засобу сочевиця застосовувалася ще в Стародавньому Римі.

- Відваром сочевиці рекомендують поїти хворих з сечокам'яною хворобою.
- Вона дуже корисна для серця, оскільки містить багато калію.
- Сочевичну пюре слід вживати тим, у кого є коліти, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.
- Хворі на цукровий діабет обов'язково повинні вживати сочевицю хоча б два рази за тиждень.


 

You have no rights to post comments