Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Як і з чого роблять штучну чорну / червону ікру?

Як і з чого роблять штучну чорну / червону ікру?
Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 

Як і з чого роблять штучну чорну / червону ікру?

З огляду на те, що натуральна ікра була і є дороге задоволення, а також через хижацького ставлення до способів її видобутку, в минулому сторіччі було задумано створити аналог натуральної ікри штучним способом. Перші зразки штучної ікри вироблялися з білка, що добувається їхньої нафти, після перейшли на желатин. Але такий спосіб виявився дорогим і нерентабельним, і від нього відмовилися. У 60-х роках минулого століття популярний журнал «Техніка молоді» на своїх сторінках розповідав, як у домашніх умовах можна отримувати штучну ікру з рису, цілком схожу на ікру риб цінних порід. Причому така установка могла видавати в день до 20 кг такого продукту.

В історії виробництва штучної ікри першим винахідником «ікри» став радянський академік А.Н.Несмеянов, який на той час керував Всесоюзним інститутом Неорганічної Хімії. Продукт, отриманий під його керівництвом, отримав назву «Іскра», що було абревіатурою «штучна ікра». Один вид ікри виготовлявся з яєць, інший з желатину і різних добавок у вигляді сої або молока. Ця технологія виробництва ікри з яєць на той момент була найновішою і передової, трохи пізніше нижегородський вчений Ігор Віталійович Кузнєцов винайшов новий спосіб отримання штучної ікри з різних сумішей, що містять досить багато білка.

Після з'явився наступний вигляд штучної ікри, виробленої з певних морських водоростей і гелеутворювача, який вже не відноситься до білкового продукту. Якщо тоді цей метод вважався самим вдалим, то в наш час штучну ікру виробляють за зовсім іншими технологіями, які дозволяють отримувати більш якісний і дешевий продукт. Сучасне виробництво штучної ікри включає до її складу морепродукти та інші компоненти, що дозволяють підвищити харчову цінність «ікри».


 

You have no rights to post comments