Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Як вибрати велосипед для велотуризму

Як вибрати велосипед для велотуризму
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як вибрати велосипед для велотуризму

Щоб стати велотуристів, необхідно ретельно підготуватися до поїздки - вибрати велосипед і екіпірування.

Професійні велотуристи ділять туризм на дві основні категорії - по маршруту і тривалості, від чого залежить вибір велосипеда.

- Для сільських шляхів з підйомами, камінням, бездоріжжям та іншими перешкодами вибирають гірський велосипед (двухподвес), підвіски якого, невелика вага, дискові гальма і агресивна гума дозволяють комфортно пересуватися.
- Якщо маршрут проходить не тільки по путівцях і камінню, а й по автомагістралі, велотуристи рекомендують вибирати велосипед «турінг», конструкція якого спрямована на поліпшення прохідності.

Крім маршруту, на вибір велосипеда впливає і тимчасова складова поїздки - чим вона длительней, тим міцніше повинен бути велосипед. Найбільш практичні велосипеди - з алюмінієвої або сталевою рамою.

Неможливо знайти готовий туристичний велосипед, ідеальний для походу. Навіть бувалі велотуристи, постійно удосконалюючи свою «машину» для подорожей, з часом змогли адаптувати «під себе» велосипед, переробляючи і доповнюючи його конструкцію.

Отже, на що потрібно звернути увагу, щоб ваш тревел-байк витримав будь-яку поїздку.

- Кермо має бути високий і комфортний, що підтримує пряму поставу вершника, завдяки чому зменшується навантаження на спину і поліпшується стеження за рухом. Перед їздою по гірській місцевості, кермо опускають, що дозволяє контролювати велосипед на крутих гірських підйомах.
- Сідло має бути широким і комфортним, його обшивка - м'якою і монолітною.
- Багажник велосипеда повинен бути не тільки міцним і надійним, він повинен міцно кріпитися до велосипеда, щоб витримувати великі навантаження при їзді по бездоріжжю і крутих поворотів.
- Так як туристичні велосипеди спочатку укомплектовуються шосейними покришками, в подорож краще придбати більш «агресивну» гуму, що дозволяє пересуватися по бездоріжжю, або полуслік.
- Передачі у велосипеді - не головне, головне - їх різноманітність: від найнижчих, використовуваних на бездоріжжі, до найвищих - швидкісний рух по трасі. Достатня кількість передач - 14.
- Не зайвими в туристичному велосипеді будуть тукліпс; крила, що захищають від бруду і води; ліхтарі переднього і заднього світла; дзвінок; замок; дзеркало заднього виду; спідометр і GPS-навігатор; велочехол.

Не останню роль у поїздці грає екіпірування, яка також залежить від тривалості поїздки. Для маршрутів до 2-х днів підійде звичайний рюкзак, для більш тривалих поїздок знадобиться: багажник, спеціальний велосипедний рюкзак, і, бажано, «банан» - спеціальну сумку, яка кріпиться до поясу. У ній можна зберігати навігатор, телефони, фотоапарат та іншу важливу дрібницю, яка завжди необхідна під рукою. Крім цього, для ночівель потрібна намет, туристичні карімати і спальники, від дощу - дощовик.


 

You have no rights to post comments