Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Правила експлуатації зарядного пристрою

Правила експлуатації зарядного пристрою
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Правила експлуатації зарядного пристрою

Напевно, принцип зарядки автомобільного акумулятора знайомий всім, але в цій процедурі є кілька нюансів, про які ми вам розповімо нижче.
Заряджати акумулятор найкраще в гаражі або на критій площадці. У крайньому випадку, допускається зарядка акумулятора на вулиці, в теплу і суху погоду.

Коли необхідно заряджати акумулятор зарядним пристроєм

Отже, заряджати акумулятор автомобіля необхідно тільки при конкретних умовах і ситуаціях, просто так це робити не потрібно. В автомобілі є генератор, який при роботі двигуна перетворює механічну енергію в електричну. Завдяки електричної енергії, одержуваної генератором, відбувається живлення всього електрообладнання автомобіля, в тому числі і відбувається зарядка акумулятора. Тому, якщо ви часто їздите на автомобілі і поїздки досить тривалі за часом, то ваш акумулятор буде повністю заряджений.

Акумулятор необхідно заряджати в наступних випадках:

- Якщо індикатор на приладовій панелі вказує на те, що акумулятор знаходиться в розрядженому стані;

- Машина не заводиться, і при цьому немає звуку роботи стартера;

- Машина тривалий час перебувала в простої;

- При тривалих і безуспішних спробах завести автомобіль.

У першому випадку, коли індикатор приладової панелі інформує вас про те, що акумулятор знаходиться в розрядженому стані, в принципі можна обійтися без його зарядки - якщо автомобіль самостійно заведеться, то, як було сказано вище, його підзарядить генератор. Якщо ж вам доведеться часто глушити двигун або відправляєтеся в заміську поїздку, то, звичайно ж, акумулятор потрібно підзарядити.

Якщо машина не заводиться, і при цьому не чути звуку стартера, швидше за все, що для запуску стартера не вистачає потужності акумулятора. У даному випадку необхідно акумулятор трохи зарядити або ж якщо у вас є пуско-зарядний пристрій, то скористатися ним, для того, щоб заздрості авто і через деякий час (давши трохи зарядити акумулятори) вирушати в дорогу.

Якщо ви довго не їздили на машині, особливо якщо ви не експлуатували автомобіль в зимовий час року, то акумулятор необхідно заряджати як мінімум 1 раз на місяць. Якщо акумулятор старий, знаходився в холодному гаражі або взагалі машина в простої знаходиться в морозну погоду на вулиці, то перевіряти рівень його зарядки і заряджати - необхідно кілька разів на місяць.
Ну і останнє, якщо ви кілька разів намагалися завести автомобіль - і безуспішно, при цьому причиною того, що двигун не заводиться, є не акумулятор, то його необхідно буде зарядити. Так як для запуску двигуна потрібна велика кількість енергії акумулятора, а якщо при цьому ви кілька разів намагалися завести двигун, то акумулятор, напевно, буде знаходитися в розрядженому стані.

Підключення зарядного пристрою до акумулятора

Перед тим як підключати зарядний пристрій до автомобільного акумулятора, обов'язково заглушите двигун автомобіля, якщо він був запущений. Більшість сучасних зарядних пристроїв не вимагають відключення автомобільних клем живлення від акумулятора. Тобто, вам необхідно тільки заглушити двигун, знімати надіті клеми непотрібно. Огляньте акумулятор: чи немає ніяких патьоків електроліту, а також, чи немає ніякої вологи на акумуляторі.

Тепер приступаємо до підключення зарядного пристрою до акумулятора. Якщо ви не знімали автомобільні клеми, то клеми зарядного пристрою необхідно надягати поверх автомобільних. Металеві «щипці» клем зарядного пристрою повинні охоплювати металеву частину автомобільних клем і добре бути зафіксовані на них. Якщо ж з акумулятора зняті автомобільні клеми, то клеми зарядного пристрою надягають безпосередньо на клеми акумулятора.

Підключати зарядний пристрій до акумулятора необхідно наступним чином: спершу необхідно підключити «+» червону клему зарядного пристрою до «+» акумулятора, потім підключіть «-» чорну клему зарядного пристрою до «-» акумулятора. Після цього перевірте, чи міцно надіті клеми. Далі вставте вилку зарядного пристрою в розетку, коли зарядний пристрій включиться, виберете необхідний режим його роботи у відповідності з інструкцією до нього.

Відключення зарядного пристрою відбувається в зворотній послідовності підключення, тобто: спочатку ви переводите зарядний пристрій в режим очікування, потім вимикаєте його від мережі електроживлення, після цього знімаєте «-» (чорну клему) і слідом «+» (червону).

Зарядка акумулятора автомобіля зарядним пристроєм

Тепер давайте більш детально розповімо про зарядку акумулятора. Після того як зарядний пристрій підключено до акумулятора, необхідно вибрати режим зарядки - в автоматичному зарядному пристрої, або налаштувати параметри зарядки в звичайному зарядному пристрої. Якщо з режимами все зрозуміло, то для зарядки акумулятора звичайним зарядним пристроєм вам, напевно, необхідно буде встановити струм зарядки батареї.
Не заряджайте акумулятор підвищеним струмом (або режимом «Boost»), незважаючи на те, що ви зможете швидко зарядити акумулятор, це дуже негативно позначиться на самій батареї. Намагайтеся не використовувати дану функцію зарядного пристрою, або, принаймні, використовувати її в самому крайньому випадку.

Не допускайте часті і глибокі розряди акумулятора. Якщо авто знаходиться в тривалому простої - заряджайте акумулятор.


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить