Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Як правильно вибрати акумулятор

Як правильно вибрати акумулятор
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Як правильно вибрати акумулятор

Коли необхідно міняти акумулятор в машині

Для початку варто кілька слів сказати про те, коли необхідно купувати новий акумулятор для авто. Отже, заміна акумулятора необхідна в тому випадку, коли він перестає повною мірою тримати свій заряд. Тобто, коли ви приходите в гараж або на стоянку за автомобілем, намагаєтеся його завести, а на панелі приладів індикатор інформує, що акумулятор має низький заряд, або ж зовсім розряджений, хоча вчора він був заряджений повністю.

Причина друга: акумулятор просто не заряджається. Тобто, ви хочете зарядити акумулятор, заряджаєте його, а він не заряджається. Найчастіше до цього схильні акумулятори, коли ви здійснюєте нетривалі короткі поїздки на автомобілі, особливо взимку. Акумулятор просто не встигає зарядитися і через постійну розрядки втрачає свою ємність.

Ну і остання причина: технічне пошкодження акумулятора. Наприклад, акумулятор тріснув, потік або на ньому є інші пошкодження, які технічно не дозволяють його експлуатувати далі.

Спробуйте відновити старий акумулятор

Тут ми хочемо дати кілька рекомендацій. Якщо в третьому випадку, при механічному пошкодженні акумулятора, його експлуатувати вже неможливо, то в першому і другому випадках можна спробувати відновити акумулятор, якщо у вас обслуговуються акумулятор. Зробити це можна затоку новий електроліт підвищеної щільності, дистильовану воду і десульфітірующую присадку до електроліту, після чого «поганяти» акумулятор зарядкою і розрядкою. Завдяки таким діям, можливо, ви зможете реінкарнувати свій акумулятор, і він трохи ще вам послужить. Врахуйте, що дану процедуру необхідно виробляти, маючи певний багаж знань, так як ви будете працювати з кислотою - це раз, а до того ж необхідно буде зіткнутися з певними фізико-хімічними процесами, і прі не правильних діях можуть виникнути негативні наслідки - це два . Якщо ви хочете спробувати «врятувати» свій акумулятор, то прочитайте інструкції та поради з цього питання, і тільки після того як отримаєте певний багаж знань приступайте до дій.

Вибір акумулятора

У першу чергу, перед тим як вибирати і купувати акумулятор, вам необхідно знати наступну інформацію:

- Ємність акумулятора;

- Розташування клем акумулятора;

- Розміри акумулятора;

Ємність акумулятора

Спочатку необхідно дізнатися яка ємність вашого акумулятора. Це можна дізнатися, як подивившись на етикетку старого акумулятора, або почитавши інструкцію з експлуатації вашого транспортного засобу. Крім того, дізнатися ємність свого акумулятора ви можете на сайті-співтоваристві власників автомобілів вашої моделі авто. Ємність акумулятора вимірюється в Ампер / годинах.

Врахуйте, ємність акумулятора повинна строго дорівнювати ємності, встановленої виробником авто, ні більше, ні менше. Якщо ємність акумулятора буде вище необхідної, то генератор просто не буде встигати заряджати акумулятор, в результаті чого він буде постійно перебувати в стані недозаряду. Якщо ж ємність акумулятора буде менше допустимої, то це також погано, через те, що акумулятор буде постійно перезарядженим, є ймовірність виходу його з ладу. Тому вибирайте акумулятор виключно встановленої ємності. Іноді заводом-виробником авто рекомендується інтервальне значення ємності, наприклад: 60-65 А / год або 55-60 А / ч.

Розташування клем акумулятора

Другий важливий момент - розташування клем акумулятора, тобто з якого боку повинен знаходитися «+» плюс, а з якою «-» мінус. Це необхідно для того, щоб довжини штатних силових проводів вистачило для їх підключення до акумулятора. Тобто, довжини штатних проводів впритул вистачає щоб їх підключити до відповідної полярності клеми. Якщо допустимо у вашому акумуляторі повинен бути ліворуч «+», а праворуч «-», то, купивши акумулятор із зворотним розташуванням клем, ви просто не зможете підключити штатні силові дроти автомобіля до клеми потрібної полярності.

Зверніть увагу на те, як розташований акумулятор. У деяких моделях автомобілів він встановлений задом наперед, і врахуйте це. Передня частина акумулятора там - де розташовані клеми.

Розміри акумулятора

Озброївшись рулеткою, замірте: довжину, ширину і висоту акумулятора. Новий акумулятор повинен бути саме таких габаритів, інакше він може просто не увійти в своє місце.

Дата випуску акумулятора

Важливим питанням при виборі акумулятора є дата його випуску. Як вже було сказано вище, середній термін експлуатації акумулятора 3-5 років, а стало бути, чим новіше буде акумулятор, тим більше шансів, що він прослужить вам набагато довше. Варто відзначити, що термін служби акумулятора починає обчислюватися не з моменту його установки в машину, а з моменту, коли на заводі в нього залили електроліт.

Категорія акумулятора

Всі автомобільні акумулятори поділяються на три категорії:

- Обслуговуються;

- Малообслуговувані;

- Необслуговувані.

Акумулятори, які обслуговуються

Обслуговуються свинцево-сурм'янисті акумулятори - найдавніший тип акумуляторних батарей. Їх можна відрізнити за відкручують кришечки зверху. Обслуговуються акумулятори, ще їх називають розбірними, дають можливість доступу всередину. Наприклад, при короткому замиканні між пластинами ви зможете змінити даний блок пластин. Перевага таких акумуляторів - низька ціна.

Що стосується недоліків, то це в першу чергу це необхідність постійного контролю рівня електроліту і води. Якщо їх значення впало, то рідини необхідно додавати, разом з дистильованою водою. Якщо електроліт википить і не буде вчасно дозаліт, ваш акумулятор більше не накаже довго жити. Ну і ще один істотний недолік: термін служби таких акумуляторів дуже малий, вже через 2 роки такі акумулятори втрачають до 50% своєї ємності.

Малообслуговувані акумулятори

Малообслуговувані свинцево-малосурм'янистих акумуляторні батареї є середнім типом батарей, між обслуговуваними і необслуговуваними. В принципі, такий тип акумуляторів також вимагає спеціального обслуговування, але при цьому не такий вимогливий як попередній. З переваг відзначимо низьку вартість і високу надійність.

Говорячи про недоліки малообслуговуваних акумуляторів, знову відзначимо необхідність його контролю і дозаправки, хоч це меншою мірою, але, тим не менш, потрібно. Також не можуть похвалитися такі акумулятори і терміном своєї роботи, через 3 роки вам можна вже починати збирати кошти на новий акумулятор, так як саме 3 роки «живуть» такі акумулятори.

Необслуговувані акумулятори

Необслуговувані свинцево-кальцієві акумулятори найактуальніший тип акумуляторів. Батареї даного типу не вимагають обслуговування у вигляді контролю рівня електроліту і води в банках, так як самі банки запаяні і доступу у вас до них не буде. Купивши такий акумулятор, вам необхідно тільки контролювати рівень його заряду, і при необхідності заряджати. Термін служби такого акумулятора 4-5 років.

До недоліків можна віднести високу вартість таких акумуляторів, вони в середньому дорожче в 2 рази. Ну і для когось, можливо, буде недоліком те, що вони не будуть мати доступ до банків, це більше відноситься до представників «старої школи», для молодих ж водіїв такий тип акумуляторів - ідеальний.

Як перевірити авто акумулятор при купівлі

Коли ви виберете акумулятор для своєї машини, обов'язково перевірте його працездатність. Для цього спочатку до акумулятора необхідно підключити навантажувальну вилку, якщо протягом 5-ти хвилин показник приладу не покаже значення нижче 9-ти Вольт, то акумулятор можна сміливо купувати. Кожен серйозний магазин повинен мати такий перевірочний прилад. Дуже часто, особливо на ринку, працездатність перевіряють звичайної 12-ти вольтової лампочкою, але це не є показником справності акумулятора.

В принципі, це і всі важливі нюанси про те, як вибрати акумулятор. Тепер давайте більш конкретно розповімо про вибір фірми і моделі акумулятора.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить