Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Правила управління автомобілем

Правила управління автомобілем
загрузка...
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Правила управління автомобілем

Отже, тепер давайте безпосередньо торкнемося техніки водіння автомобіля. Для початку варто розповісти, як рушити на машині з механічною коробкою передач. Запам'ятайте: ліва нога працює тільки з педаллю зчеплення - це ліва педаль; права нога працює з педаллю гальма - центральна педаль і з педаллю газу - права педаль.

Як завести і заглушити автомобіль

Завести автомобіль, необхідно повернувши ключ запалювання в положення ACC, потім переведіть ключ в положення ON, через 10 секунд переведіть ключ запалювання в положення START, як тільки автомобіль заведеться, відпустіть ключ, він сам переведеться в положення ON. Щоб заглушити автомобіль, ключ запалювання необхідно повернути в положення ACC.

Як рушити на авто

Як рушити з рівного місця на машині

Після того як ви справили всі ті дії, які ми розповіли в частині про підготовку до виїзду, перевірте, щоб автомобіль стояв на ручному гальмі, а важіль коробки передач був встановлений в нейтральному положенні. Виконавши всі ці дії, потрібно завести автомобіль.

Щоб рушити на автомобілі вперед, вам необхідно включити першу передачу. Для цього лівою ногою вичавіть зчеплення (ліву педаль до упору), перевівши у відповідне положення важіль коробки передач, тобто, включивши першу передачу. Праву ногу помістіть на педаль газу (праву педаль) і злегка погазуйте, щоб на тахометрі стрілка вказувала на двійку (двигун повинен досягти 2000 оборотів). Потім правою ногою вичавіть гальмо (центральна педаль), зніміть автомобіль зі стоянкового (ручного) гальма, натиснувши на кнопку важеля і опустивши його вниз. Після цього переводимо ногу на педаль газу, щоб підтримувати набрану кількість оборотів двигуном, і плавно, дуже-дуже плавно відпускайте педаль зчеплення. Коли автомобіль почав рушати злегка натисніть на педаль газу і продовжуйте плавно відпускати педаль зчеплення. Ліву ногу, коли ви не працюєте з педаллю зчеплення, завжди переміщайте на майданчик для відпочинку, вона знаходиться на пагорбі ліворуч від педалі зчеплення. Натисканням на педаль газу регулюйте швидкість руху автомобіля: чим більше ви тиснете на педаль газу, тим швидше буде їхати автомобіль і навпаки.

Як рушити в гору на машині

Ще одним дуже складним питанням для водіїв-новачків є початок руху на автомобілі в гірку. Всі ми знаємо, що якщо правильно і швидко не зреагувати в даній ситуації, то автомобіль може покотитися назад або стихнути. Що необхідно знати, щоб рушити на підйомі? У першу чергу вам необхідно повністю розслабиться - це головне, вірте у свої сили. Існує 2 способи рушити в гірку, перший - для новачків, другий - для водіїв з досвідом.

Перший спосіб рушити в гірку за допомогою ручного гальма, це спосіб для новачків. Отже, ви стоїте на підйомі і вам необхідно рушити. Для цього поставте машину на ручне гальмо, вичавіть зчеплення і включіть першу передачу. Разом з цим натисканням педалі газу ви повинні вивести двигун на 2500-3000 оборотів і зафіксувати праву ногу в даному положенні. Потім плавно опускаємо важіль ручного гальма і паралельно плавно відпускаємо педаль зчеплення. Як тільки машина почне рух, плавно додаємо газ, щоб машина не йшла внатяжку. Коли ви відпустили педаль зчеплення, переведіть ліву ногу на майданчик для відпочинку, а правою ногою контролюйте швидкість автомобіля, натисканням на педаль газу.

Другий спосіб рушити на машині на підйом - це так званий «перекидання ноги». Цей спосіб використовує більшість водіїв зі стажем. Даний спосіб рушити в гірку полягає в наступному: ліва нога вичавлює зчеплення, права нога натискає на педаль гальма, для початку руху плавно відпускається педаль зчеплення і як тільки відчувається, що автомобіль ось-ось рушить з місця, права нога перекидається з педалі гальма на педаль газу. При цьому на педаль газу необхідно натиснути таким чином, щоб двигун досяг близько 3000 оборотів, це виключить рух автомобіля назад і допоможе взяти інтенсивний розгін на підйом. Тепер ви знаєте, як правильно водити автомобіль, рушаючи з місця.

Як перемикати передачі на автомобілі

Як перейти з першої передачі на другу

Отже, коли ви рушили з місця і трохи розігналися, вам необхідно обов'язково перемкнути передачу, це необхідно зробити, щоб розвантажити двигун, оскільки 1-а передача є найпотужнішою, і вона розрахована виключно на те, щоб зачепити автомобіль з місця. Для того щоб перейти з першої передачі на другу вам необхідно трохи розігнати автомобіль і потім вичавити до упору зчеплення, далі перемкніть важіль коробки передач на другу швидкість і плавно почніть відпускати педаль зчеплення, при цьому потрібно плавно натискати на педаль газу. Коли педаль зчеплення піднята, переведіть ліву ногу на майданчик для відпочинку, а правою ногою контролюйте швидкість автомобіля. Багатьох водіїв-новачків цікавить питання: коли переходити на другу передачу. На другу передачу необхідно переходити практично відразу після початку руху, якщо ви і далі набираєте швидкість.

Як перейти з другої на третю передачу і далі

Принцип перемикання передач один і нічим не відрізняється від тих дій, які ми описали вище. Після того як ви на другій передачі розігнали автомобіль до 35-40 км / год необхідно переходити на третю передачу. Досягнувши швидкості в 50-60 км / год, переходите на четверту передачу. П'яту передачу включають за межами міста на швидкості за 80 км / год, коли ви себе вже будете досить впевнено почувати за кермом. Також при перемиканні передач можна орієнтуватися на свідчення тахометра, коли його значення досягне 2500-3000 оборотів - переходьте на наступну передачу.

Як перейти на знижену передачу

Для того щоб перейти на знижену передачу, наприклад з третин на другу, вам необхідно вичавити зчеплення, включити знижену передачу, потім злегка натиснути на педаль газу, набравши десь 2500 оборотів, і плавно відпустити педаль зчеплення, при цьому додаючи газ.

Як правильно гальмувати на автомобілі

Як знизити швидкість на автомобілі

Для того щоб знизити швидкість - необхідно прибрати праву ногу з педалі газу і плавно натиснути на педаль гальма, можливо, що при цьому вам доведеться перейти на знижену передачу.

Як зупинити автомобіль

Для повної зупинки автомобіля вам необхідно вичавити педаль зчеплення і правою оголеною плавно натискати на педаль гальма, поступово зупиняючи автомобіль.

Як здавати назад на автомобілі

Для того щоб здати назад, автомобіль повинен бути повністю зупинений. Вичавіть зчеплення, переведіть важіль коробки передач на задню швидкість (у сучасних авто для цього необхідно буде підняти кільце, що знаходиться на важелі КПП вгору). Переконайтеся, що позаду нікого немає і можна почати рух. Досягнете 2500 оборотів натисканням педалі газу і зафіксуйте праву ногу в даному положенні, потім плавно почніть відпускати педаль зчеплення. Як тільки автомобіль почне рушати, можна поступово додавати газ.


 
загрузка...

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить