Для поиска темы - пользуйтесь СИСТЕМОЙ ПОИСКА


Стоимость дипломной работы


Home Для дому і сім'ї Керлінг: історія та правила

Керлінг: історія та правила
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Керлінг: історія та правила

Хто придумав керлінг? Відомо, що батьківщиною керлінгу є Шотландія. Першим доказом виникнення керлінгу був знайдений камінь для цієї гри, на дні пересохлого озера. На знайденому камені була висічена дата його виготовлення 1511. У літописах ж керлінг має перша згадка в 1541 році. До 1716 відкривається перший клуб керлінгістів.

З XVII століття камені для керлінгу починають стандартизувати, тобто отримувати єдиний стандарт. В цей же час переселенці, що бігли до Америки, переносять з собою цю гру і в Новий світ. На початку XIX століття правила гри в керлінг були затверджені офіційно. Варто відзначити, що до цього дня в дані правила гри не було внесено ніяких істотних змін.

Пізніше керлінг став видом спорту, а в 1959 році був проведений перший в світі Чемпіонат з керлінгу, з того часу він проводяться щороку. З 1975 року щороку проводиться і Чемпіонат Європи з керлінгу. З 1998 року керлінг визнаний олімпійським видом спорту, і почав проводитися в період зимової олімпіади.

Як грати в керлінг

Правила керлінгу

Тепер давайте розглянемо правила гри в керлінг. Гра в керлінг передбачає наявність двох команд, які повинні складатися з чотирьох чоловік. Кожній команді присвоюється свій колір. Суть гри полягає в тому, що команди по черзі запускають спеціальні снаряди, які зроблені з граніту (у грі вони називаються камені) по льоду, дані снаряди необхідно відправити у спеціально зазначену область (яка в грі називається «будинок»). Якщо камінь суперника знаходиться в «будинку», то його необхідно вибити. Командам дається 8 каменів, які потрібно відправити в будинок. Камені, що не досягли кордонів дому, або навпаки пройшли їх, вибувають з гри - це називається аут.

Кожна команда кидає каміння по черзі. Команда, яка робить кидок каменю останньої, має дуже велику перевагу, тому черговість кидків у керлінгу має велике значення. Черговість кидка спочатку визначається за допомогою жеребкування, наступні кидки, першої робить та команда, яка виграла попередній раунд. Після того як всі камені будуть кинуті, підраховуються очки команд. При підрахунку очок вважаються тільки ті камені, які знаходяться в будинку, а не були вибиті з гри. Команда, чий камінь знаходиться ближче до центру, виграє раунд і отримує очко.

Основи гри в керлінг

Кожна команда повинна вибрати свого капітана, який буде курирувати весь процес гри. Важливо відзначити, що гра команди у великій мірі залежить від капітана, тому вибрати капітаном необхідно людину, яка зуміє організувати, підтримати і курирувати дії команди. Основне завдання капітана команди в керлінгу - вказувати своїй команді, в якому напрямку вести камінь.

Гра відбувається наступним чином. Гравець, що подає камінь, взуває слайдер - спеціальну ковзаючу насадку на взуття (якщо не використовується спеціальне взуття для керлінгу), яка дозволяє ковзати по льоду. Потім бере щітку для керлінгу, ставить її ребром на лід, а ручку щітки кладе собі на ліве плече і обхоплює її нижню частину лівої рукою (як це робиться, ви зможете наочно побачити в нашому відео, розміщеному нижче). Потім правою ногою гравець спирається на колодку, ставить перед собою камінь і бере його за ручку правою рукою. Злегка випроставшись, гравець відводить задню ногу трохи назад, і потім цією ж ногою викочується вперед, присівши на неї, а правою ногою відштовхується від колодки, після чого кладе її носком вниз і тягне за собою. Досягнувши лінії, камінь відпускається, при цьому головне завдання - постаратися штовхнути камінь сильніше, щоб він доїхав якнайдалі.

Коли камінь запущений, два гравці команди за допомогою спеціальних щіток натирають поверхню льоду, завдяки чому камінь продовжує свій рух і не зупиняється. Важливо знати, що щітками можна не тільки продовжувати рух каменю, а й курирувати його траєкторію. Якщо щіткою торкнутися каменю, то він вибуває з гри.

Ось в принципі і всі основні принципи гри в керлінг, детальнішу про гру ви можете дізнатися як у інструктора, так і почитавши спеціальні ресурси та літературу, присвячену цьому виду спорту.


 

You have no rights to post comments